czwartek, 10 listopad 2016 09:22

Unikalne stojaki rowerowe w Melbourne

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

City of Stonnington południowo-wschodnia część aglomeracji Melbourne szukało twórczych i unikalnych rozwiązań w zakresie projektowania i produkcji mebli ulicznych na zlecenie, które miały być instalowane w istniejących już detalach dzielnicy handlowej Greville Street.

Aspekt STUDIO z Justinem Hutchinson opracowało zestaw małych jednostek prototypowych, które dostarczają więcej zieleni, parkingów rowerów oraz miejsc siedzenia w Greville Street.

Celem tego projektu było:

  • Projektowanie i produkcja prototypów do zainstalowania na ulicy.
  • Stworzenie niestandardowego rozwiązania, unikalnego projektu dla miasta Melbourne łączącego system blokowania rowerów, czyli stojak rowerowy, donice miejskie i ławki parkowe w jednym.
  • Tymczasowe zainstalowanie zielonych stojaków rowerowych w uzgodnionych miejscach i badanie reakcji mieszkańców miasta.

Ten pomysł aby zamiast od razu zakupić wszelkie planowane elementy małej architektury, a zamiast tego zakupić ich kilka, postawić na innowacyjność i czekać na informacje zwrotne od mieszkańców jest coraz bardzie powszechny, dzięki temu potrzeby użytkowników są częściej prawdziwe zaspokojone. Urzędnicy coraz częściej pytają gdzie i co postawić zamiast decydować arbitralnie. To recepta na zadowolonych mieszkańców.

zdjęcia - ASPECT Studios
Czytany 768 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 10 listopad 2016 10:13

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.