środa, 15 listopad 2017 09:01

Wielofunkcyjna mała architektura w Kopenhadze

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
 Wielofunkcyjna mała architektura w Kopenhadze Wielofunkcyjna mała architektura w Kopenhadze
Oberwania chmur, wzrost powodzi to zjawiska coraz częściej występujące na wielu obszarach miejskich. Zadaniem biura architektonicznego Marianne Levinsen jest reagowanie na wyzwania jakie stawia rzeczywistość czyli perspektywa coraz bardziej mokrej przyszłości poprzez szukanie sposobów na odpowiednie zaadaptowanie i dostosowanie krajobrazu miejskiego.
W Kopenhadze w jednej z głównych dzielnic w istniejącym parku, parku Lindevangs, zaprojektowano nowe inicjatywy o podwójnych funkcjach. Inicjatywy te rozwiązują problemy związane z ewentualną powodzią oraz urozmaicają znacznie przestrzeń publiczną poprzez nowy ogród miejski o nazwie "Sløjfen" i otwarte boisko z przestrzenią do różnych działań.

Pod "Sløjfen" znajduje się ogromny zbiornik na wodę deszczową, a wokół placu powstała 78-metrowa spiralna ściana wodna, będąca równocześnie spiralną ławka parkową i rzeźbą. Wszystkie elementy łączą w sobie rozwiązania uwzględniające zmianę klimatu ale także dające okazje do nowych aktywności i nowych doświadczeń. Mieszkańcy i klasy szkolne są zapraszani do tej przestrzeni edukacyjnej, gdzie można eksperymentować z wodą, zwiedzać miejski ogród pełen krzewów jeżyn i jabłoni oraz bawić się na trawie.

Zdjęcia Torben Petersen
Czytany 1161 razy Ostatnio zmieniany środa, 14 luty 2018 09:46

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.