środa, 13 wrzesień 2017 14:45

Włochy mają wielofunkcyjny obiekt małej architektury

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Włochy mają wielofunkcyjny obiekt małej architektury Włochy mają wielofunkcyjny obiekt małej architektury
W Trento we Włoszech powstał ciekawy wielofunkcyjny obiekt małej architektury.

Projekt jest wynikiem warsztatu projektowo-konstrukcyjnego organizowanego przez stowarzyszenie uniwersyteckie Acropoli w Trydencie. Konstrukcja, opracowana przez uczestników, składa się głównie z drewnianych elementów.

Inspiracja dla projektu była koncepcja i harmoniczne proporcje leżanki projektu Le Corbusiera. Koncepcja architektoniczna polegała na stworzeniu struktury, która może obejmować użytkownika i zapewnić swobodny relaks w wolnym czasie.

Konstrukcja można postrzegać jako dwie uzupełniające się przestrzenie: siedzisko, ławkę z panoramicznym widokiem na dolinę i wielofunkcyjną przestrzeń do interakcji.

W trakcie prac projektowych fundamentalne znacznie miały rozważania dotyczące ukształtowania tereny, gdzie konstrukcja miała być postawiona, tarasu położonego na wzgórzu Masiano, który wychodzi na południowo-zachodnią część miasta Trydent, dolina Adige i charakteryzuje się silnymi geometriami. Nowa struktura staje się częścią tego kontekstu i przekształca taras w bardziej przyjemną przestrzeń, która wzbogaca środowisko, dając mu więcej życia. Jeśli chodzi o konstrukcję nośną, prace są tworzone przy wykorzystaniu schematu kratownicy. Główna konstrukcja ramy jest zatem realizowana za pomocą małych belek drewnianych i zwielokrotniona na całej długości. Drugi system konstrukcyjny zapewnił stabilność i sztywność oraz umożliwił ułożenie na legarach okładziny drewnianej.

zdjęcia Dusini Francesca
Czytany 1398 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.