poniedziałek, 25 styczeń 2016 14:47

Wpływ zieleni miejskiej na jakość życia mieszkańców

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Rzeka Rachor w Singapurze to kanał do którego spływa woda deszczowa. Kanał płynie przez gęstą tkankę miejską. Postanowiono dać rzece nowe zadanie – połączenie posegregowanych enklaw miasta i przybliżenie życia mieszkańców do wody.

Okoliczne bulwary i promenadę połączono w miejscu gdzie jest najlepszy widok. Stworzono ścieżki rowerowe, a także postawiono wiele ławek miejskich. Cześć z ławek ustawiono bezpośrednio nad kanałami na mostkach łączących okoliczne brzegi, w najlepszych punktach widokowych.

Jako materiał na niektórych siedziskach zastosowano beton architektoniczny, co jest dosyć niespotykane pod nasza szerokością geograficzna ale no cóż, klimat w Singapurze, trochę różni się od naszego. Mieszkańcom tego miasta nie grozi przymarznięcie do ławki.

Budowa nowej promenady Rachor ma przybliżyć ludzi do wody, do natury, dając mieszkańcom okazję aby podziwiać roślinność, dzikie zwierzęta w ich najbliższym otoczeniu. W ten sposób kultywuje się teorię, że bliskie otoczenie natury, zieleni znacząco wpływa na jakość ludzkiego życia. Jest to także przykład przejścia od torii do praktyki. Za opracowanie projektu byli odpowiedzialni Ramboll Studio Dreiseitl.

Zdjęcia - Ramboll Studio Dreiseitl

Czytany 2394 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 luty 2016 14:59

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.