poniedziałek, 22 październik 2012 13:39

Żenia Kotenko – Ławka

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Temat ławki nie jest nowy w historii fotografii. Wielu znanych fotografów z ogromną przyjemnością używało ławek jako motywu przewodniego swoich zdjęć. Rzeźbiarze czynili z ławek arcydzieła sztuki, które do dzisiaj są cennymi zabytkami. Życie lubi kręcić się wokół ławki. Dwoje zakochanych, którzy nie mają dokąd pójść szukają ławki. Alkoholik, bezdomny bez ławki nie wyobrażają sobie życia. Dla nich ławka to jest dom, stół, łóżko, toaleta.
Studenci tuż przed egzaminem, siedząc ma ławkach, uzupełniają braki w swojej wiedzy. Staruszkowie spędzają na ławkach swoje ostatnie dni. Żenia Kotenko nie wybrał sobie ławki na ulicy, bulwarze czy parku. Żenia znalazł swoją ławkę na własnym podwórku i stworzył w miejscu w którym stała swoje własne laboratorium. Koetnko przez cztery lata fotografował wszystko co działo się na ławce. W pewnym momencie koło ławki pojawił się kosz, z początku był koloru niebieskiego, potem czerwonego po czym zniknął i znowu wrócił. 
Na zdjęciach Kotenki uwiecznieni nie tylko zostali ludzie korzystający z ławki ale i psy i koty., no i wiecznie obecne rekwizyty, chociażby te w postaci pustych butelek po spożytych napojach. Stworzył się swego rodzaju teatr, teatr podejrzany przez reżysera.

Czytany 1775 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 wrzesień 2013 13:15

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.