Wyświetlenie artykułów z etykietą: mała architektura miejska

Oberwania chmur, wzrost powodzi to zjawiska coraz częściej występujące na wielu obszarach miejskich. Zadaniem biura architektonicznego Marianne Levinsen jest reagowanie na wyzwania jakie stawia rzeczywistość czyli perspektywa coraz bardziej mokrej przyszłości poprzez szukanie sposobów na odpowiednie zaadaptowanie i dostosowanie krajobrazu miejskiego.
Postindustrialna przestrzeń Nedre Foss była w 2008 roku terenem opuszczonym, położonym w gęstym miejskim obszarze Oslo. Wokół tej zapomnianej przestrzeni przemysłowej znajdowały się najważniejsze, twórcze i tętniące życiem dzielnice miejskie Oslo.
UNIT.City to pierwszy ukraiński park innowacji i jedno z największych ośrodków innowacji w Europie Środkowo-Wschodniej. Centrum zostało założone w 2016 r. na terenie dawnej Fabryki Motocykli w Kijowie. W 2000 roku fabryka została zamknięta a teren opustoszał. Postanowiono zrewitalizować tę przestrzeń.
Pozostałości historycznej ceglanej promenady były punktem wyjścia do rewitalizacji Fanø Bad, terenu wypoczynkowego na obszarze gminy Fano w Danii.
Spacerując po Redwood City w Kalifornii, można mieć poczucie, że coś jest nie tak. Szczególnie jeżeli zwróci się uwagę na cienie. Można zauważyć, że się źle zachowują? Kwiaty wyrastają z cieni stojaków na rowery, skrzynki pocztowe zamieniają się w cieniste potwory, cień ławki parkowej to jakiś duch kota, a cieniste małpy kręcą się na szczycie parkometrów. Co się dzieje, możesz się zastanawiać?
Patel Taylor wraz z francuskim architektem krajobrazu Allainem Provostem, ukończyli Eastside City Park, pierwszy nowy park w Birmingham od 130 lat.
Rozwój przestrzeni publicznej nadaje silną tożsamość dzielnicom miast, tak jak np.: we Francji w Argentant na skwerze Saint Michel. Przestrzeń ta była wcześniej często napiętnowana i pomijana przez mieszkańców Argentan.
Nawet gdy w pobliżu jest mnóstwo pojemników na śmieci, śmieci nadal lądują na ziemię. Znacie to? Tak jest np. w przypadku Koning Willem I College w Holandii, gdzie niektórzy studenci mają zły nawyk rzucania śmieciami wszędzie tam, gdzie chcą. Aby zachęcić do lepszych nawyków związanych z wyrzucaniem odpadków do ulicznych koszy na śmieci, agencja komunikacji KesselsKramer z Amsterdamu stworzyła projekt opierający się na odrobinie odwrotnej psychologii.
W Alfortville zaprojektowano plac zabaw opierając się na postrzeganiu dzieci w wieku do lat czterech. Postanowiono oddać dzieciom całą przestrzeń, tak aby miały jak najwięcej wolności. Wyzwaniem było zaoferowanie dzieciom przestrzeni, którą mogłyby odkrywać, przy jednoczesnym wykorzystaniu wielu zmysłów.
Almen Square położony jest nad brzegiem rzeki Klar w średniej wielkości szwedzkim mieście Karlstad. Ta część miasta ma sporą wartość historyczną, jej atrakcja jest także nadrzeczna promenada, która biegnie przez centrum Karlstad. Plac Almen ma zatem strategiczne położenie, zespaja miasto z rzeką i określa teren „starego miasta”. Plac Almen oferuje wspaniałe widoki, aktywne życie miejskie i jest przystankiem dla transportu publicznego na rzece; tak zwany autobus statkiem.
Strona 3 z 4