Wyświetlenie artykułów z etykietą: ławki parkowe

Przesiadka z siodła za kierownicę spowodowała znaczy spadek zapotrzebowania, zainteresowania zawodem kowala. Kuźnie zaczęły zanikać, to natomiast przyczyniło się do uwolnienia ogromnych przestrzeni. W jednym z takich miejsc w Inzinzac-Lochrist, zresztą bardzo atrakcyjnym, bo pięknie usytuowanym nad wodą, gmina zainicjowała całkowitą reorganizację. Nad rewitalizacją pracował Urbicus / Jean-Marc Gautier.

Ścieżka z Bondi do Bronte w Australii niedaleko Sydney powstała na stromym nadmorskim klifie. Tworząc ją trzeba było rozwiązać wiele skomplikowanych kwestii geotechnicznych i strukturalnych, tak aby zachować i nie narazić na szkodę dziedzictwa naturalnego przyrody. Warunkiem było zadbanie o klif Heath oraz niezwykłe bagna ciągnące się wzdłuż odsłoniętych wierzchołków piaskowca.

Miejski plac o nazwie A'Beckett w Melbourne w Australii to tymczasowa przestrzeń rekreacyjna, która natychmiast po powstaniu przyciągnęła studentów i młodych mieszkańców miasta. Przestrzeń znajdująca się w okolicach Swanston Academic Building przez lata była wykorzystywana przez Uniwersytet RMIT jako parking.

Projekt umożliwił studentom architektury praktycznie zbadać swoją wiedze i umiejętności a zarazem wesprzeć lokalna społeczności podnosząc jakość jej życia pod kątem architektonicznym. Projekt zakładał kompletna przebudowę dzielnicy poindustrialnej i stworzenie publicznego parku. Tak powstała muszla koncertowa, scena z rampą, część wypoczynkowa, zadaszoną przestrzeń sterowania dźwiękiem i światłem oraz kładkę dla pieszych.

W Berlinie powstał ciekawy park Gleisdreieck III zaprojektowany przez Atelier Loidl. Do rewitalizacji wykorzystano stare tereny kolejowe, nieużytki i dawny skład towarowy pomiędzy dzielnicami Kreuzberg i Schöneberg, aż do granic z Tempelhof. Roślinność nie została w ogóle tknięta, nadal rośnie sobie dziko.
W Nantree pod Paryżem powstał park Le Parc du Chemin de l'Ile Park znajduje się powyżej poziomu Sekwany i wykorzystuje wodę z rzeki do jego nawadniania. Woda jest doprowadzana na teren parku przy użyciu śruby Archimedesa, wykorzystując siłę grawitacji.
Artystka Izabela Bołoz stworzyła modułowe meble miejskie. Ławki wykonane zostały z identycznych szczebli, pomiędzy szczeblami sa odpowiednie przerwy pozwalające poszczególnym elementom zachodzić na siebie. Dzięki temu zabiegowi ławki można ustawiać ze sobą w dowolnej konfiguracji.

City Park w Kerkrade został radykalnie odnowiony. Dziś działa jako atrakcyjny łącznik pomiędzy miastem a wsią.

Sytuacja krajobrazowa na terenie kampusu LTH (Duża uczelnia techniczna w Szwecji) to duże, zielone pole, łagodnie opadające na wschód. Ziemia która zajmuje kampus była kiedyś uprawiana. Kiedy uniwersytet osiedlił się tutaj w 1961 r., głównym celem było otwarcie wysokiej klasy szkoły dla wydziałów technicznych, w tym architektury, na szwedzkim południu. Dzisiaj LTH oferuje wyższe wykształcenie dla 10 000 studentów. Architektem był Klas Anselm. Kampus stanowi dziś 12 budynków: uproszczone, czerwone bryły z cegły, rozsypane po zboczu w dość ustronnych miejscach. Władze szkoły wierzyły w szybki wzrost, a plan zakładał, że pojedyncze budynki będą się rozbudowywały i staną bliżej siebie niż pierwotnie. Szkoła się rozwijała, ale nie w takim stopniu, w jakim władze jednostki planowały, w celu zmian podjęto sensowny dialog. Rezultatem był estetyczny, ale rozstrzelony kampus. Brak gęstości, która może zapewnić bogate życie społeczne, jest oczywistym minusem. Powstał nowy projekt, który miał na celu stworzyć lekarstwo na te niedociągnięcia.
W trakcie odwiedzania Stacji Balon przy moście Świętokrzyskim mogą Państwo zobaczyć nasza nowa realizację ławki metalowe Nautica oraz kosze na śmieci Marina Alone 2. Ławki zostały wykonane ze stali czarnej malowanej proszkowo, siedziska natomiast z naszego krajowego drewna świerku zabezpieczonego lakierobejcą.
Strona 3 z 4