Wyświetlenie artykułów z etykietą: mała architektura

Żeby nie było, że cudze chwalimy, a swego nie znamy, to dzisiaj przedstawimy realizację małej architektury w Górze Puławskiej.
Kolejny raz Sydney inspiruje. Przy okazji otwarcia The Goods Line, nowej przestrzeni publicznej obejmującej zrewitalizowane tereny po starej, nieużywanej linii kolejowej, podobnie jak High Line w Nowym Jorku.
W Nantree pod Paryżem powstał park Le Parc du Chemin de l'Ile Park znajduje się powyżej poziomu Sekwany i wykorzystuje wodę z rzeki do jego nawadniania. Woda jest doprowadzana na teren parku przy użyciu śruby Archimedesa, wykorzystując siłę grawitacji.
Aby podnieść poziom kształcenia krajobraz uniwersytecki Uniwersytetu Monash został stworzony na nowo.
W Holandii w mieście Deventer zrewitalizowano stary port. Port miał być tak przeprojektowany aby powstała ogólnodostępna przestrzeń publiczna.
Pracownia projektowa Nivå Landskapsarkitektu miała odnowić Sätra Centrum w Sztokholmie: Ideą projektu dla Sätra Centrum było opracowanie i udoskonalenie lokalnych walorów podmiejskiego centrum. Sätra Centrum zostało zbudowane w 1960 roku, a nowy projekt miał na celu odnowienie powierzchni przy jednoczesnym zachowaniu jego formy typowej dla czasów jego powstania.

Dzisiaj będziemy się zachwycać projektowaniem krajobrazu przestrzeni i małej architektury w Stanach Zjednoczonych. Rzadko zaglądam na ten kontynent w poszukiwaniu inspiracji, a warto.

Nie zawsze dużo zieleni to najbardziej optymalne rozwiązanie w przestrzeni publicznej. W Bostonie w stanie Massachusetts na dużym palcu The Lawn w D zlikwidowano prawie połowę trawnika, jednak zamiast tak ja to się zwykle dzieje u nas przestrzeń tę wylać betonem wyłożoną ją elastyczną nawierzchnią często spotykaną na placach zabaw dla dzieci.

W ramach remontu Wildermettpark, Architekci Camponovo Baumgartner zaprojektowali kilka obiektów miejskich, które miały być używane w prywatnym wspólnym ogrodzie, związanym z zakładem opieki zdrowotnej.

W Kalifornii w południowej części Los Angles, zwykły parking z widokiem na morze został przekształcony w otwartą przestrzeń publiczną, która została otwarta w 2010 roku i od tego czasu służy jako inspiracja do przeprojektowania przylegających przestrzeni.

Strona 3 z 5