Wyświetlenie artykułów z etykietą: mała architektura
Duży browar z Minesocie w z związku z rosnącym popytem na jego produkty musiał wybudować nowy obiekt odpowiadający rosnącym potrzebom produkcyjnym. Bardzo istotne było szczególe zadbanie o tereny zielone i odpowiednie ich zaprojektowanie. Istotne było zapewnienie swobodnego dostępu rowerzystom, łatwe połączenie z koleją i autobusami oraz z różnymi okolicznymi drogami. Łatwy dostęp do browaru miał być jego siła napędową.
Jak poprzez małą architekturę ożywić i nadać nowy charakter polskim blokowiskom z wielkiej płyty możemy szukać odpowiedzi i inspiracji, obserwując jak z tym sobie radzą Hiszpanie.
W wielu kulturach uważa się, że człowiek powstał z gliny, następnie z gliny człowiek tworzył przedmioty użytku codziennego, naczynia.
W małej włoskiej wiosce Altavilla Irpina, od marca 2015 r. architekci sa.und.sa wraz z obywatelami, pracownikami gminy i studentami z kilku okolicznych uniwersytetów zaczęli pracować na terenie znanym jako "Funtana Abbascio".
Leśna wystawa - Wald.Berlin.Klima. opowiada historię adaptacji lasów berlińskich do zmian klimatycznych.
Szkoła medyczna w Curtin oferuje nową nowoczesną infrastrukturę dydaktyczną, wyposażoną w najnowocześniejszą technologię, nowoczesne miejsca do nauczania i nauki oraz zieloną przestrzeń , które stanowią efekt najnowszych badań opartych na doświadczeniach studentów i wyników nauczania, a także wyrażają zaangażowanie uczelni w innowacje, co ma na celu zwiększeniu efektywności pracy studentów i pracowników uczelni.
Dziedziniec Archipelag zapewnia bezpieczny i spokojny odpoczynek bezpośrednio przy jednej z najbardziej zatłoczonych skrzyżowań w Brooklynie. Położony jest na skrzyżowaniu kilku głównych ulic a także w sąsiedztwie areny sportowej i rozrywkowej gdzie przechodzi tysiące pieszych. Dziedziniec okala kilka zwykłych budynków o różnych stylach i charakterach te komercyjne i nie tylko, jednak w tym skromny przedsionku ulicy dziedziniec łączy mieszkańców, tworząc miejsce dla wspólnoty i interakcji.
Parklet to jest miejsce parkingowe służące jako przedłużenie chodnika, które funkcjonuje jako przestrzeń publiczna do spędzenia wolnego czasu. Tak więc, podczas gdy dwa miejsca parkingowe na ulicy są wykorzystywane przez 40 osób dziennie, parklet w tym samym czasie obsługuje około 300 osób, promując jednocześnie interakcje społeczne wśród obywateli i publicznego wykorzystania przestrzeni, nie tylko dla samochodów.
Nowy kampus uniwersytecki położony jest w samym sercu dzielnicy Alef w Beer Shewie. Planowane jest wzniesienie w kilku fazach budynków kampusu, które zostały zaprojektowane jako ciągły most unoszący się nad ziemią. U podnóża budynków planowany jest ogród składający się z kilku niezależnych placyków pełniących funkcje salonów zewnętrznych. Te przestrzenie o złamanej geometrii maja imitować typową słabą popękaną ziemię po deszczu.
Ława Ludowa jest to rodzaj mebla publicznego do którego budowy wykorzystuje się odzyskane drewno z parków narodowych w Singapurze.