Wyświetlenie artykułów z etykietą: ławki parkowe zewnętrzne

Jak zwykle moim przewodnim tematem są ławki, ławki parkowe, ławki miejskie, ławki na skwerach, ławki na placach miejskich.
Plac przed budynkiem Perfomin Arts Center został przebudowany za pomocą rzeźbiarza i performera Vita Acconciego, przemienił on przestrzeń wystawienniczą w miejsce spotkań, a stało się to za pośrednictwem bardzo ciekawego obiektu i równie ciekawych siedzisk.
Berggruen Muzeum, znajduje się w Berlinie od 1996 roku, w ramach planu rozbudowy postanowiono na jednym z dziedzińców muzeum stworzyć ogród rzeźby. Cały ogród budowę ma bardzo prostą jest to bowiem duży prostokątny trawnik. Północne i południowe krańce ogrodu sa utworzone przez roślinność, natomiast jego wschodnie i zachodnie brzegi zostały zdefiniowane przez drewniane ławki, które biegną wzdłuż całej długości środkowej części ogrodu.
Nowo powstały plac na uniwersytecie w Wollongong w Australii odzwierciedla międzynarodowe trendy w projektowaniu przestrzeni publicznych, zapełnianiu ich małą architekturą na terenach kampusów.
Muzeum ceramiki i park mozaikowy – to chyba najbardziej kolorowy park na świecie.

Projekt umożliwił studentom architektury praktycznie zbadać swoją wiedze i umiejętności a zarazem wesprzeć lokalna społeczności podnosząc jakość jej życia pod kątem architektonicznym. Projekt zakładał kompletna przebudowę dzielnicy poindustrialnej i stworzenie publicznego parku. Tak powstała muszla koncertowa, scena z rampą, część wypoczynkowa, zadaszoną przestrzeń sterowania dźwiękiem i światłem oraz kładkę dla pieszych.

City Park w Kerkrade został radykalnie odnowiony. Dziś działa jako atrakcyjny łącznik pomiędzy miastem a wsią.

Sytuacja krajobrazowa na terenie kampusu LTH (Duża uczelnia techniczna w Szwecji) to duże, zielone pole, łagodnie opadające na wschód. Ziemia która zajmuje kampus była kiedyś uprawiana. Kiedy uniwersytet osiedlił się tutaj w 1961 r., głównym celem było otwarcie wysokiej klasy szkoły dla wydziałów technicznych, w tym architektury, na szwedzkim południu. Dzisiaj LTH oferuje wyższe wykształcenie dla 10 000 studentów. Architektem był Klas Anselm. Kampus stanowi dziś 12 budynków: uproszczone, czerwone bryły z cegły, rozsypane po zboczu w dość ustronnych miejscach. Władze szkoły wierzyły w szybki wzrost, a plan zakładał, że pojedyncze budynki będą się rozbudowywały i staną bliżej siebie niż pierwotnie. Szkoła się rozwijała, ale nie w takim stopniu, w jakim władze jednostki planowały, w celu zmian podjęto sensowny dialog. Rezultatem był estetyczny, ale rozstrzelony kampus. Brak gęstości, która może zapewnić bogate życie społeczne, jest oczywistym minusem. Powstał nowy projekt, który miał na celu stworzyć lekarstwo na te niedociągnięcia.
W trakcie odwiedzania Stacji Balon przy moście Świętokrzyskim mogą Państwo zobaczyć nasza nowa realizację ławki metalowe Nautica oraz kosze na śmieci Marina Alone 2. Ławki zostały wykonane ze stali czarnej malowanej proszkowo, siedziska natomiast z naszego krajowego drewna świerku zabezpieczonego lakierobejcą.

W maju 2013 na osiedlu Binków otwarta została siedziba koncernu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA w Bełchatowie. Budowa obiektu kosztowała 50 mln zł.