Wyświetlenie artykułów z etykietą: donice

Donice serii Element mają na celu podjęcie dyskusji na temat donicy. Czym donica w nowoczesnym środowisku może być, wychodząc poza standardowe, dotychczas często spotykane donice betonowe, donice drewniane. Zamiast grać rolę pomocniczą, seria element wyprzedza standardowe myślenie i stawia ją w czołówce, jako przedmiot, a nie podmiot projektu przestrzeni krajobrazu.

Lubię przestrzeń, nawet bardzo ale w wykonaniu niektórych polskich architektów ta przestrzeń przytłacza. Rewitalizacja rynku miejskiego po polsku często oznacza wybrukowanie dużej przestrzeni placu, postawienie kilku donic oraz ustawienie gdzieś małej fontanny. Dobre i to, dzięki takim działaniom powstaje nowa czysta, estetyczna przestrzeń publiczna, jednak jest to trochę za mało.

Metclfe Park położony jest na nabrzeżu w handlowej dzielnicy Sydney Pyrmont, przylega bezpośrednio do portu. Istniejący park oferował jeden z najbardziej bezpośrednich widoków na Sydney ale nie oferował żadnej infrastruktury publicznej, poza szerokimi, otwartymi trawnikami, w związku z czym było to miejsce przejściowe, ludzie tylko przechodzili nie zatrzymywali się na dłużej, szli dalej.

Stara cena – 2800 zł netto/szt, Nowa cena 1400 zł netto/szt 

https://www.pmo.com.pl/mala-architektura/donice-metalowe/donica-forest-z-trejazem.html

Długość:150 cm
Głębokość:50 cm
Wysokość:200 cm
Waga:40 kg
Wysokość donicy bez trejaża:50 cm

Materiały:
1. Drewno świerkowe impregnowane
2. Stal nierdzewna

Sposób montażu:
1. do przykręcenia