Wyświetlenie artykułów z etykietą: ławki ze stali

Na zlecenie miasta Manresa w Hiszpanii, architekt Dawid Closes zaprojektował, przeprojektował plac Valldaura w starej części miasta. W efekcie powstały dwie bardzo ciekawe ławki. Ławki są w kształcie krzyża. Ławki są dwustronne, a oparcia mają nie na całej swojej długości, przez co oferują różne sposoby siedzenia i tworzenia relacji między ludźmi.
W Vancouver powstała akcja realizowana przez fundację dobroczynną RainCity Housing przekształcającą ławki miejskie w miejsca gdzie nocą mogą się schować bezdomni.

Ławki i kosze ze stali nierdzewnej nadają otoczeniu współczesnego, minimalistycznego wyglądu. Ze względu na znaczny postęp technologii z tego typu stali konstruować można ławki i kosze o niepowtarzalnych kształtach. Co jednak należy uczynić, aby zawsze dobrze się prezentowały?
Elementy małej architektury ze stali nierdzewnej wymagają stałej konserwacji, im częściej tym lepiej, gdyż w ten sposób zapobiegamy większym zabrudzeniom, których usunięcie wymagałoby znacznych nakładów czasu i wysiłku.