Wyświetlenie artykułów z etykietą: plac zabaw
W Pradze czeskiej powstał kompleks 12 budynków biurowych zaprojektowany przez Cigler Marani Architects. Projekt kompleksu obejmuje również dziedziniec dla pracowników. Ów dziedziniec to jest właśnie ta część, na którą chciałbym zwrócić szczególną uwagę. Jest to zlepek trawiastych wzgórz, szachownic i miejsc do siedzenia. Całość wygląda niezwykle, tworzy coś na kształt patchworku lub wielkiej gry planszowej.
Tereny miejskie w Berlinie miejskie na południe od Frankfurter Allee to obszary o małej gęstości zabudowań z wysokim stopniem zazielenienia tak zwane "zielone wyspy". Małe skwery czy zieleńce podkreślają charakter dzielnicy i stanowią o wartości tej dzielnicy jako wartość dodana i bardzo ceniona.
Nie zawsze dużo zieleni to najbardziej optymalne rozwiązanie w przestrzeni publicznej. W Bostonie w stanie Massachusetts na dużym palcu The Lawn w D zlikwidowano prawie połowę trawnika, jednak zamiast tak ja to się zwykle dzieje u nas przestrzeń tę wylać betonem wyłożoną ją elastyczną nawierzchnią często spotykaną na placach zabaw dla dzieci.
W Alfortville zaprojektowano plac zabaw opierając się na postrzeganiu dzieci w wieku do lat czterech. Postanowiono oddać dzieciom całą przestrzeń, tak aby miały jak najwięcej wolności. Wyzwaniem było zaoferowanie dzieciom przestrzeni, którą mogłyby odkrywać, przy jednoczesnym wykorzystaniu wielu zmysłów.