Wyświetlenie artykułów z etykietą: przestrzeń publiczna
Mało wiemy o nowoczesnej sztuce użytkowej państw bałkańskich. Znaleźliśmy i chcemy gorąco pochwalić nieznany nam zbytnio zespół projektowy z południa Europy. Dziesięciometrowa ławka należy do zespołu projektowego "ModelArt Studio" i została stworzona we współpracy z Wydziałem Nauk Technicznych w Nowym Sadzie w Serbii.
Według projektu E.Miralles & B.Tagliablve powstała ławka Lungo Mare. Wygląda na całkiem wygodną. Można na niej siedzieć, a także leżeć, możliwych jest bardzo wiele konfiguracji. Sowim kształtem ławka przypomina pofałdowany kawałek materiału, chustki. Trudno w niej wyróżnić tradycyjne elementy ławki, tak więc prościej by ją było nazwać po prostu nowoczesnym siedziskiem parkowym zamiast ławką.
Lubię przestrzeń, nawet bardzo ale w wykonaniu niektórych polskich architektów ta przestrzeń przytłacza. Rewitalizacja rynku miejskiego po polsku często oznacza wybrukowanie dużej przestrzeni placu, postawienie kilku donic oraz ustawienie gdzieś małej fontanny. Dobre i to, dzięki takim działaniom powstaje nowa czysta, estetyczna przestrzeń publiczna, jednak jest to trochę za mało.
W ramach programu zrównoważonego rozwoju miasta grupa projektowa Hapa Collaborative i miasto Langley razem współpracowali aby ożywić ulicę McBurney Lane w przestrzeni społecznej. Ulica ta znajduje się w samym sercu miasta Langley.