Wyświetlenie artykułów z etykietą: ławki parkowe
W centralnej części miasta znajdowała się spalarnia śmieci. Zakład został zamknięty, pozostał zanieczyszczony postindustrialny teren.
Fantastyczna ławka, idealna dla spędzających czas wolny na świeżym powietrzu nawet pod czas deszczu. Ławkę jak najbardziej można nazwać ławką parkową albo ławką ogrodową Architekci z AllesWirdGut Architektur przemienili stara hutę stali w Luxemburgu w park publiczny, park miejski pozostawiając część elementów architektury niezmienionymi. W efekcie uzyskali park w pięknym klimacie, który spokojnie można nazwać brutalizmem. Głównym celem było aby nowe ławki, rośliny nie zaćmiły starych elementów, a wręcz je uwypukliły. Ławki i drzewa rozmieszczone zostały w formie wysp pozostawiając dużo pustej przestrzeni, dzięki czemu pomimo swojej historii, przeszłości, miejscu nadano dużo lekkości.
Tworząc projekt ławki parkowej, ławki ulicznej kierujemy się przede wszystkim jej odpornością, wytrzymałością na drobne akty wandalizmu, a także na przypadkowe zniszczenia. Ławki uliczne muszą być zaprojektowane tak, aby były przygotowane na częstą eksploatację. Ławki parkowe, ławki miejskie, kosze miejskie powinny mieć solidną konstrukcję. To przede wszystkim powinno decydować o projekcie, konstrukcji, zastosowanych materiałach.
Rewitalizacja parku Quirijn Park stworzonego przez Karres en Brands jest częścią większego projektu, mającego stworzyć połączenie między wcześniej wydzielonymi dzielnicami Quirijnstok i Heikant, tworząc dynamiczną otwartą przestrzeń.
Quirijn Park położony jest na wąskim pasie ziemi, który niegdyś był przeznaczony do ruchu ulicznego Północnej części miasta Tilburg. Nowy plan rozwoju miasta przekształca tę otwartą przestrzeń tworząc sieć nowych połączeń między sąsiadującymi terenami. W ten sposób park działa jak "suwak" między obiema dzielnicami.
Kik Park to teren, plac miejski znajdujący się w pobliżu miasteczka studenckiego w Szanghaju, w pobliżu uczelni Fudan i Tongii. Ze względu na swoje położenie powstał z myślą o tym aby był wykorzystywany przez studentów.
Autorem projektu jest studio architektoniczne 3gatti.