Wyświetlenie artykułów z etykietą: mała architektura miejska

W Singapurze powstał olbrzymi kompleks ogrodowy Garden by the Bay. Park mieści się na powierzchni aż 101 ha. Projekt łączy przyrodę, roślinność z olbrzymimi konstrukcjami z betonu i stali.

Więc, chodź pomaluj mój świat – po Libańsku.

Dihzahyners to zespół artystów, którzy starają się stworzyć bardziej jasny i piękny Beirut przez kolorową sztukę publiczną, poprzez kolorowanie architektury miejskiej. Konkretnie, Paint Up! jest ot obecnie projekt, w którym zespoły artystów zbierają się i dekorują miasto za jednym razem w tym samym czasie. Grupa mówi: "Zdaliśmy sobie sprawę, że możemy dodać energii i wigoru naszemu miastu po prostu malując niektóre miejsca, które tego potrzebują i gdzie najlepiej rozpocząć ten proces jak nie od schodów?".

Surfers Paradise jest mekką dla fanów rozrywki i turystyki. Przyciąga ogromną liczbę turystów z całego świata, a także mieszkańców bez względu na wiek, zainteresowania, pochodzenie kulturowe i środowiskowe. Jest miejscem zabawy zarówno w wodzie jak i na plaży.

Zachodnia część Harlemu- Piers Park przez lata była wyłączona z przestrzeni miejskiej. Część natomiast tej przestrzeni staowił zwykły ordynarny parking. Dopiero dramatyczna walka o przywrócenie jej do życia trwająca przez 30 lat odniosła sukces, przestrzeń ta została zrewitalizowana. Odzyskano nabrzeże i odnowiono połączenie z rzeką.

W Berlinie powstał ciekawy park Gleisdreieck III zaprojektowany przez Atelier Loidl. Do rewitalizacji wykorzystano stare tereny kolejowe, nieużytki i dawny skład towarowy pomiędzy dzielnicami Kreuzberg i Schöneberg, aż do granic z Tempelhof. Roślinność nie została w ogóle tknięta, nadal rośnie sobie dziko.

W ramach programu zrównoważonego rozwoju miasta grupa projektowa Hapa Collaborative i miasto Langley razem współpracowali aby ożywić ulicę McBurney Lane w przestrzeni społecznej. Ulica ta znajduje się w samym sercu miasta Langley.

Projekt biura Aspekt Studios UTS Alumni Green w Sydney oferuje idealną zieloną przestrzeń stwarzającą dobre warunki do spotkać towarzyskich, nauki a także udziału w życiu kampusu. Poprzez zapewnienie odpowiedniej infrastruktury jak wiele rodzajów fantastycznych ławek miejskich, siedzisk, trapów stworzono wiele możliwości do jednoczenia się ludzi.

Wilhelmina Skwer znajduje się w centrum holenderskiego miasta Leeuwarden. Zespół architektów zieleni HOSPER został poproszony o przeprojektowanie placu oraz jego otoczenia.

Przez długi czas, plac Kungsbacka Torg działał głownie jako parking, a dla ruchu pieszego było przewidziane bardzo mało miejsca. Teraz plac został przekształcony z powrotem w miejsce spotkań dla mieszkańców miasta.
W Holandii w mieście Deventer zrewitalizowano stary port. Port miał być tak przeprojektowany aby powstała ogólnodostępna przestrzeń publiczna.
Strona 1 z 4