Wyświetlenie artykułów z etykietą: kosze miejskie
Każdy projekt architektoniczny wymaga połączenia formy i barwy. Kiedy projektujemy lub dokonujemy wyboru mebli miejskich należy zwrócić uwagę nie tylko na formę ale także na kolor. Kolor ławek, koszy ulicznych i stojaków rowerowych ma znaczenie, znacznie funkcjonalne i estetyczne ale powinien wzbudzać również emocje. Zwracać uwagę na konkretne obiekty i urządzenia.
Breuil-Bois-Robert to małe miasteczko liczące zaledwie 800 mieszkańców, położone w zachodniej części Paryża. Wspólnota chciała wprowadzić nowe życie na swój główny plac, w związku z pojawieniem się młodych gospodarstw domowych w mieście. Plac, nazwany Place des Tilleuls, musiał wrócić do Village Square, na nawo stać się intensywnym rdzeniem miejskiego życia w skali wiejskiego miasteczka.
Postindustrialna przestrzeń Nedre Foss była w 2008 roku terenem opuszczonym, położonym w gęstym miejskim obszarze Oslo. Wokół tej zapomnianej przestrzeni przemysłowej znajdowały się najważniejsze, twórcze i tętniące życiem dzielnice miejskie Oslo.
UNIT.City to pierwszy ukraiński park innowacji i jedno z największych ośrodków innowacji w Europie Środkowo-Wschodniej. Centrum zostało założone w 2016 r. na terenie dawnej Fabryki Motocykli w Kijowie. W 2000 roku fabryka została zamknięta a teren opustoszał. Postanowiono zrewitalizować tę przestrzeń.
Pozostałości historycznej ceglanej promenady były punktem wyjścia do rewitalizacji Fanø Bad, terenu wypoczynkowego na obszarze gminy Fano w Danii.
Spacerując po Redwood City w Kalifornii, można mieć poczucie, że coś jest nie tak. Szczególnie jeżeli zwróci się uwagę na cienie. Można zauważyć, że się źle zachowują? Kwiaty wyrastają z cieni stojaków na rowery, skrzynki pocztowe zamieniają się w cieniste potwory, cień ławki parkowej to jakiś duch kota, a cieniste małpy kręcą się na szczycie parkometrów. Co się dzieje, możesz się zastanawiać?
Patel Taylor wraz z francuskim architektem krajobrazu Allainem Provostem, ukończyli Eastside City Park, pierwszy nowy park w Birmingham od 130 lat.
Rozwój przestrzeni publicznej nadaje silną tożsamość dzielnicom miast, tak jak np.: we Francji w Argentant na skwerze Saint Michel. Przestrzeń ta była wcześniej często napiętnowana i pomijana przez mieszkańców Argentan.
Nawet gdy w pobliżu jest mnóstwo pojemników na śmieci, śmieci nadal lądują na ziemię. Znacie to? Tak jest np. w przypadku Koning Willem I College w Holandii, gdzie niektórzy studenci mają zły nawyk rzucania śmieciami wszędzie tam, gdzie chcą. Aby zachęcić do lepszych nawyków związanych z wyrzucaniem odpadków do ulicznych koszy na śmieci, agencja komunikacji KesselsKramer z Amsterdamu stworzyła projekt opierający się na odrobinie odwrotnej psychologii.
Rewitalizacja terenów rekreacyjnych szkoły Lakkegata w Oslo to nowa publiczna przestrzeń miejska, która przyniesie korzyść całej dzielnicy, także poza godzinami lekcyjnymi. Dzieci i młodzież w okolicy mają teraz nowe miejsce spotkań i przestrzeń do zabawy. Celem było stworzenie bezpiecznej przestrzeni w obszarze kojarzonym wcześniej z niepożądanej aktywności.