Wyświetlenie artykułów z etykietą: ławka

W Miejscowości Las Negras położonej w Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym architekt Jesús Torres García ze współpracownikami zajęli się zagospodarowaniem nabrzeża w tej rybackiej osadzie.
Jeżeli wybierają się państwo do Anglii w okolice Londynu, to warto zajrzeć do Littlehampton w West Sussex, tam znajda państwo ławkę o długości niebagatelnych 324 metrów. Ławka wijąca się wzdłuż plaży jest w stanie pomieścić 300 osób.
Nowy projekt Zahy Hadid – ławka miejska. Ławka Serac wykonana jest z kompozytu kwarcu i żywicy i została zaprojektowana na specjalne zamówienie firmy zajmującej się sprzedażą designerskich mebli miejskich. Dzięki zastosowaniu kompozytu kwarcu i żywicy jako materiału strukturalnego ławki uzyskano mieniący się biały kolor. Zastosowanie kompozytu pozwoliło też na uzyskanie finezyjnych, nietypowych kształtów.
Na zlecenie miasta Manresa w Hiszpanii, architekt Dawid Closes zaprojektował, przeprojektował plac Valldaura w starej części miasta. W efekcie powstały dwie bardzo ciekawe ławki. Ławki są w kształcie krzyża. Ławki są dwustronne, a oparcia mają nie na całej swojej długości, przez co oferują różne sposoby siedzenia i tworzenia relacji między ludźmi.

Według projektu E.Miralles & B.Tagliablve powstała ławka Lungo Mare. Wygląda na całkiem wygodną. Można na niej siedzieć, a także leżeć, możliwych jest bardzo wiele konfiguracji. Sowim kształtem ławka przypomina pofałdowany kawałek materiału, chustki.  Trudno w niej wyróżnić tradycyjne elementy ławki, tak więc prościej by ją było nazwać po prostu nowoczesnym siedziskiem parkowym zamiast ławką.

Most Festina Lente (z łac. szybko, wolno ) przywołujący wrażenie lekkości, zwinności, elastyczności przyczyniając się do przypadkowych kontaktów pomiędzy wszystkimi obiektami i ludźmi. Podstawową ideą mostu jest związek świecki i duchowy, ustanowienie równowagi pomiędzy lewą i prawą stroną.

Ciekawy pomysł, kilka produktów w jednym, mamy próg zwalniający dla rowerzystów, mamy ciekawą architekturę, jest daszek na wypadek gdyby spacerowiczów niespodziewanie złapał deszcz, mamy ławeczkę, na której można przeczekać wspomniany deszcz albo przy ładnej pogodzie kontemplować widoki. Ma też ciekawy pomysł, rozwiązanie ławeczki. Można na niej przysiąść jednak nie sposób położyć się, zasnąć.

Ławek zamiast przybywać, ubywa. Z miejsc gdzie są stawiane, po krótkim czasie zostają usunięte. Powód jest prosty, z ławek korzysta nieproszony element, czyli młodzi ludzie urządzający sobie na ławkach nocne balangi. Młodzież rozsiadająca się w nocy na ławkach jest głośna i przeszkadza mieszkańcom osiedli. Natomiast mieszkańcy, zamiast walczyć z nieproszonymi gośćmi, wolą po cichu usuwać ławki.

Architekci z Tulane City Center wraz z zespołem studentów opracowali konstrukcję zacieniacza. Potrzeba taka powstała w ramach zapewniania lepszych i bezpieczniejszych miejsc do nauki na terenie całego kampusu. Pod konstrukcją zadaszenia chroniącego przed słońcem ustawiono w półokręgu wielką ławkę drewnianą. Jedna duża, wielopoziomowa konstrukcja ławki znajduje więcej miejsc do siedzenia a także pozwala na swobodą adaptację przestrzeni zależnie od potrzeb.

Ta latająca ławka została zaprojektowana przez japońskie studio h220430 i wydaje się być podtrzymywana przez kiści latających balonów, na obu jej końcach.

Niezmiernie miło nam zaprezentować nowe produkty z serii ławek żeliwnych, to jest ławkę Milo z oparciem oraz ławkę Milo bez oparcia.
Ławka Milo to połączenie tradycyjnej technologii ze współczesnym wzornictwem. Nogi ławki wykonane zostały z żeliwa, a więc materiału ekologicznego, którego głównym składnikiem jest pochodzący z recyklingu złom.
Strona 1 z 2