Wyświetlenie artykułów z etykietą: stojaki rowerowe

Do tej pory jedynymi osłonami drzew jaki mogliśmy spotkać na ulicach to były te z metalu czy żeliwa, okalające drzewa. Osłony drzew miały na celu ochronę drzewa przed psami lub najeżdżaniem na nie samochodami. Osłony drzew miały też oczywiście funkcję estetyczną ale te, których zdjęcia możecie znaleźć poniżej są wyjątkowo nietypowe.
Każdy projekt architektoniczny wymaga połączenia formy i barwy. Kiedy projektujemy lub dokonujemy wyboru mebli miejskich należy zwrócić uwagę nie tylko na formę ale także na kolor. Kolor ławekkoszy ulicznych i stojaków rowerowych ma znaczenie, znacznie funkcjonalne i estetyczne ale powinien wzbudzać również emocje. Zwracać uwagę na konkretne obiekty i urządzenia.

Chcąc zwrócić uwagę na komercjalizację przestrzeni publicznej Olivier Show z Hamburga w Niemczech wykonał bardzo wygodne oraz przystępne pod względem ceny siedziska dla swoich rodaków.

Stojaki rowerowe, to niezbędny mebel, element przestrzeni publicznej.  W skutek nieodwracalnego trendu zastania się człowieka, promuje się różne metody mające przeciwdziałać negatywnym skutkom postępu technologicznego. Masa ludzi pracuje na siedząco, odpoczywa na siedząco, podróżuje do pracy na siedząco, czegoś takiego natura nie przewidział i w efekcie ludzie chorują , tyją, zanikają im mięśnie, chorują stawy, a nawet odbija się ta sytuacja na ich psychice.

W Berlinie powstał ciekawy park Gleisdreieck III zaprojektowany przez Atelier Loidl. Do rewitalizacji wykorzystano stare tereny kolejowe, nieużytki i dawny skład towarowy pomiędzy dzielnicami Kreuzberg i Schöneberg, aż do granic z Tempelhof. Roślinność nie została w ogóle tknięta, nadal rośnie sobie dziko.

Coraz więcej osób przesiada się z autobusów, samochodów osobowych na rowery. Intensyfikacja ruchu rowerowego wymaga modernizacji infrastruktury rowerowej. Trzeba stworzyć ścieżki, pasy dla rowerów oraz nowe miejsca postojowe.

Rewitalizacja terenów rekreacyjnych szkoły Lakkegata w Oslo to nowa publiczna przestrzeń miejska, która przyniesie korzyść całej dzielnicy, także poza godzinami lekcyjnymi. Dzieci i młodzież w okolicy mają teraz nowe miejsce spotkań i przestrzeń do zabawy. Celem było stworzenie bezpiecznej przestrzeni w obszarze kojarzonym wcześniej z niepożądanej aktywności.