Wyświetlenie artykułów z etykietą: ławki drewniane

Kolejny projekt ławek w wersji maxi. Ta konstrukcja jest kolejnym przedstawicielem corz silniejszego nurtu wychodzącego poza klasyczne rozumienie ławki a raczej ławek. Zamiast kilku mniejszych stawiamy jedną ale w bardzo dużym rozmiarze.
W Miejscowości Las Negras położonej w Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym architekt Jesús Torres García ze współpracownikami zajęli się zagospodarowaniem nabrzeża w tej rybackiej osadzie.
Motywem przewodnim twórczości niemieckiego malarza Petera Augusta Böckstiegel (1889–1951) było proste życie chłopów. Jadąc do muzeum Böckstiegel w Arrode, opuszczasza się duże miasto i jedzie się na wieś w głąb natury, gdzie charakterystyczne są pojedyncze dziedzińce, łagodne wzgórza, lasy, małe pola. Peter August Böckstiegel, wybitny przedstawiciel ekspresjonizmu westfalskiego, namalował to wszystko w swoich pracach. Malował krajobraz i jego mieszkańców. Malował twarze i ciała ukształtowane przez życie na wsi, pola zbożowe, żniwiarzy. Jako syn rolników malował to, co otaczało go od dzieciństwa.
Ten podłużny park – Parc de la Senne - położony jest w sercu dzielnicy Masui w Brukseli. Ta cenna przestrzeń została zaprojektowana tak, aby była atrakcyjna pod względem lokalizacji, a także integracji społecznych. Projekt powstał wzdłuż koryta rzeki Zenne, miało to dwojaki cel. Dzięki istniejącej sieci roślinności wzmocniono zarówno tożsamość dzielnicy, jednocześnie łącząc dwie dzielnice miasta. Zespół projektantów miał na celu przewrócić środowisko naturalne w okolicy, zwiększając różnorodność biologiczną, dzieląc park na cztery części.
W tym projekcie architektura i krajobraz łączą się, tworząc wyrazistą całość; krajobraz parku staje się częścią środowiska pracy, podczas gdy środowisko pracy otwiera się na park. Amorficzny, trochę bezkształtny układ charakteryzuje zewnętrzną część budynków i tworzy wiele indywidualnych przestrzeni. Swobodne i pofalowane kształty definiują wspólny projekt budynku i krajobrazu od poziomu koncepcji do detalu.
Rewitalizacja terenów rekreacyjnych szkoły Lakkegata w Oslo to nowa publiczna przestrzeń miejska, która przyniesie korzyść całej dzielnicy, także poza godzinami lekcyjnymi. Dzieci i młodzież w okolicy mają teraz nowe miejsce spotkań i przestrzeń do zabawy. Celem było stworzenie bezpiecznej przestrzeni w obszarze kojarzonym wcześniej z niepożądanej aktywności.
Park publiczny Central Park w Sydeny w Australii pokazuje, jak dobrze przemyślane i czytelne ramy przestrzeni publicznej mogą zarówno zjednoczyć, jak i odnowić miasto. Sercem parku są Chippendale Green; skierowane na północ, ułożone tarasowo, skąpane w słońcu trawniki oddalone od szalonego życia miasta. Duży park publiczny był zawsze centralnym punktem planu głównego. Zorientowanie długiej osi parku na pierzei istniejących tarasów okazało się kluczowe w tworzeniu miejsca znaczącego i łączącego społeczność. Park jest odsunięty od głównej ulicy miasta - tworząc intymność rzadko osiąganą przez park tej wielkości w obrębie dużych aglomeracji.
Odense jest to trzecie pod względem wielkości miasto Danii położone na Fionii, u ujścia do zatoki Odense Fjord. Plac Grønnegade został przeprojektowany w 2010 roku, aby stać się placem odpowiednim dla swojego usytuowania przed Muzeum Sztuki i Instytucją Kultury Brandta w centrum Odense. Plac zapewnia miastu nową, różnorodną przestrzeń miejską do wielu aktywności i rekreacji.