Wyświetlenie artykułów z etykietą: słupki

Rewitalizacja parku Quirijn Park stworzonego przez Karres en Brands jest częścią większego projektu, mającego stworzyć połączenie między wcześniej wydzielonymi dzielnicami Quirijnstok i Heikant, tworząc dynamiczną otwartą przestrzeń.

Quirijn Park położony jest na wąskim pasie ziemi, który niegdyś był przeznaczony do ruchu ulicznego Północnej części miasta Tilburg. Nowy plan rozwoju miasta przekształca tę otwartą przestrzeń tworząc sieć nowych połączeń między sąsiadującymi terenami. W ten sposób park działa jak "suwak" między obiema dzielnicami.

Zaprojektowany przez biuro architektury krajobrazu i urbanistyki Przesmyk, SEART Park jest zaprojektowany pod spodem wiaduktu autostrady SEART w Auckland w Nowej Zelandii. Sam wiadukt to zimny, ciemny i szary beton oraz stal. Wyzwaniem było stworzenie projektu, który miał zmienić potencjalnie negatywny stosunek do istniejącego obiektu. Jest to zapewne najbardziej wyjątkowy i niezapomniany aspekt projektu. Konstrukcja, instalacja miała spełniać swoją rolę zarówno w jej ciągłym cieniu, w ciągu dnia, a także w ciemności nocy.