piątek, 11 październik 2013 09:19

Słupki uliczne wykorzystane jako poręcz kładki dla pieszych

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Rewitalizacja parku Quirijn Park stworzonego przez Karres en Brands jest częścią większego projektu, mającego stworzyć połączenie między wcześniej wydzielonymi dzielnicami Quirijnstok i Heikant, tworząc dynamiczną otwartą przestrzeń.

Quirijn Park położony jest na wąskim pasie ziemi, który niegdyś był przeznaczony do ruchu ulicznego Północnej części miasta Tilburg. Nowy plan rozwoju miasta przekształca tę otwartą przestrzeń tworząc sieć nowych połączeń między sąsiadującymi terenami. W ten sposób park działa jak "suwak" między obiema dzielnicami.

Ogromna różnorodność możliwości wykorzystania i doświadczeń jest tworzony z ograniczoną liczbą składników. Sieć ścieżek tworzy system nerwowy parku. Ustanawia ono komfortowe połączenia między dzielnicami. Projekt parku składa się nie tylko z dróg i obszarów otwartych ale także wprowadza zmiany na poziomie malej architektury, powstała kładka dla pieszych, schody, plac zabaw, zamontowano nowe meble miejskie.

Moją szczególną uwagę przykuła barierka mostku. Tak naprawdę to nie ma tam barierki są natomiast ustawione słupki z blachy Corten, bardzo podobne do znajdujących się w ofercie PMO słupków LUPO. Wykorzystane w projekcie słupki pełnią nie tylko funkcję użytkową ale także estetyczną. Rdzawy kolor stali słupków na tle minimalistycznego projektu, gdzie króluje trawa i beton wyróżnia się bardzo i odznacza.

Drugą rzecz jaka mi się podobała w projekcie to sposób w jaki wkomponowane zostały ławki. Podstawy ławek tak jakby wyrastają z podłoża płynnie przechodząc w siedzisko. Cały projekt wydaje się być bardzo dobrze przemyślany pod kątem użyteczności a także bardzo prosty w formie.

Czytany 4791 razy Ostatnio zmieniany piątek, 11 październik 2013 09:36

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.