poniedziałek, 17 lipiec 2017 12:38

Bączek zabawka jako instalacja w małej architekturze

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bączek zabawka jako instalacja w małej architekturze Bączek zabawka jako instalacja w małej architekturze
2015 r. High Museum of Art ujawnił drugą wielkoformatową interaktywną instalację współczesnych meksykańskich projektantów Héctor Esrawe i Ignacio Cadena na Carroll Slater Sifly Piazza w The Woodruff Arts Center. Praca jest specyficzna dla danego miejsca, zatytułowana "Los Trompos", kontynuuje wieloletnią inicjatywę aktywizowania przestrzeni na świeżym powietrzu i angażowania zwiedzających w istotne doświadczenia artystyczne.

Początkowo planowany jako dwuletni projekt, program aktywizacji placówki Piazza jest rozbudowywany do 2017 roku z finansowaniem z niedawnej dotacji od Centrum Sztuki Woodruff z Fundacji Lettie Pate Evans. "Los Trompos" tworzy miejsce docelowe poza Muzeum, w którym odwiedzający mogą skorzystać z miejsca do wypoczynku, interakcji społecznych, spektakli, działań związanych z tworzeniem sztuki i specjalnych wydarzeń współorganizowanych z lokalnymi instytucjami partnerskimi.

Jako puste płótno dla zaangażowania społeczności i programowania, "Los Trompos" czerpie inspirację z formy przędzalnianej oraz z popularnej wśród dzieci na całym świecie zabawki typu bączek. Projekt obejmuje ponad 30 trójwymiarowych, bączków większych i mniejszych, w różnych kolorach i kształtach, które są zainstalowane na całym placu.

Kolorowe powierzchnie każdego bączka tworzone są częściowo przez tkaniny tkane w tradycyjnym stylu przez meksykańskich rzemieślników. Pracując razem, goście mogą kręcić bączki na swoich podstawach, ponieważ wchodzą w interakcje z konstrukcjami. "Tylko dzięki tej interakcji i współpracy praca powstanie i zakończy się" - powiedział Cadena, jeden z projektantów. W ten oto sposób tradycyjny bączek może pełnić funkcję ławki parkowej oraz placu zabaw w jednym.

Lokalizacja - USA - Atlanta

Projektanci - Hector Esrawe, Ignacio Cadena
Zdjęcia -Jaime Navarro, Jonathan Hillyer

Czytany 1346 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 17 sierpień 2017 12:56

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.