środa, 05 lipiec 2017 12:11

Producent koniaku a dmuchane ławki zewnętrzne

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dmuchane ławki zewnętrzne Pawilonu Dmuchane ławki zewnętrzne Pawilonu
Pawilon Martell to specjalny projekt powstały dla jednej z firm produkujących koniaki. Ten pawilon to nowy, wielopłaszczyznowy projekt architektoniczny stworzony przez hiszpańskich architektów z SelgasCano, przeznaczony do całkowitego wypełnienia rozległego dziedzińca.

Ten zewnętrzny pawilon składa się z modułów zbudowanych z materiałów high-tech. SelgasCano zbudował pawilon z metalowej konstrukcji pokrytej półprzezroczystym materiałem opracowanym przez francuską markę Onduline. Silny i wodoszczelny materiał jest przeniknięty przez miękkie, zmieniające się światło, które wywołuje intrygujące efekty opalizujące. Powstałe w ten sposób refleksy tęczy idealnie nadają się do estetyki architektów. Ten duży pawilon składający się z elastycznych i organicznych kształtów jest zgodny z otoczeniem, a architekci bronią idei, że "natura musi przeważać nad architekturą". Pawilon ilustruje również transwersalność technologii, zastosowań i materiałów, co stanowi główny element przyszłych projektów opracowanych przez Fundację. Dominuje tu estetyka przejrzystości i otwartości na świat zewnętrzny.

Pavillon Martell zaprojektowany został z myślą o gościach i imprezach. Nadmuchiwane ławki zainstalowane w konstrukcji, przymocowane pasami, umożliwiają zwiedzającym siedzenie, chodzenie lub rozciąganie się przy okazji warsztatów, koncertów, prezentacji, konferencji, rynków, gier, chwil relaksacyjnych, wędrówek itp. W nocy konstrukcja jest odpowiednio podświetlana, co nadaje jej romantycznego charakteru, dość nietypowego dla takich współczesnych projektów.

Trzeba jednak przyznać, że dmuchane ławki to projekt oryginalny z dużym potencjałem na popularyzację.

Selgas Cano – projekt
Zdjęcia – Iwan Baan
Czytany 476 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 17 sierpień 2017 12:55

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.