wtorek, 06 listopad 2018 09:09

Kolorowe ławki jak bączki, zabawki do kręcenia

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kolorowe ławki jak bączki Kolorowe ławki jak bączki
Biuro projektowe architektury krajobrazu Planergruppe Oberhausen stworzyło koncepcję otwartej ogólnodostępnej przestrzeni Uniwersytetu Nauk Stosowanych Ruhr-West w Bottrop pełnej przemyślanych mebli miejskich, co było jak najbardziej zgodne z podstawową koncepcją jednolitej struktury obszaru dla całego obiektu. Wszystkie proponowane rozwiązania przestrzenne są formalnie połączone na jednym obszarze, którego struktura się zmienia. Zpewniono wiele zielonych miejsc z wygodnymi ławkami i dobrze rozmieszonymi stojakami rowerowymi.

Podstawowa struktura opiera projektu się na kwadratowej betonowej ażurowej płycie trawnikowej, która pozwala na dużą część technicznie niezbędnych zastosowań, takich jak podjazdy, miejsca parkingowe, place, czyszczenie fasad itp., I powoduje zmniejszenie krycia pełnego powierzchni nawet o 40%. Pozwoliło to na zmaksymalizowanie zielonych terenów. Wszelkie wygrodzenia, wydzielenia powstały poprzez zastosowanie różnego typu podłoża, pełnego lub ażurowego bez wysokich tworzących bariery krawężników.

Istniejące drzewa terenu zostały włączone do nowej koncepcji zagospodarowania terenu i uzupełnione o nowe nasadzenia. Wewnętrzne połączenia budynku są podkreślone przez intensywne zielone trawniki, a każdy z nich jest przestrzennie zamknięty przez wielopienne, samotne krzewy. Teren przy wejściu od ulicy w szkole zawodowej wyposażony jest w proste betonowe ławki pokryte drewnianymi deskami. Miejsca parkingowe, stojaki rowerowe znajdują się we wszystkich punktach docelowych. Straty wody deszczowej zostały zmniejszone poprzez częściowe uszczelnienie powierzchni, dalej woda deszczowa jest zbierana i służy do nawadniania trawników. Wszystkie dachy także są szeroko zagospodarowane przez zieleń.

Surowa forma prostych prostokątnych ławek betonowych świetnie wkomponowuje się w otoczenie. Jedynym wyróżniającym się elementem są kolorowe ławki w kształcie bączków do zabawy, które stoją w opozycji do surowego charakteru przestrzeni dodając jej odrobinę lekkości i humoru.

Zdjęcia Claudia Dreysse
Czytany 343 razy Ostatnio zmieniany piątek, 21 grudzień 2018 09:42

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.