poniedziałek, 03 wrzesień 2018 08:59

Mała architektura na podwórku

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Mała architektura na podwórku Mała architektura na podwórku
Tym razem w poszukiwaniu inspiracji zaglądamy do Danii. Na jednym z podwórek w Kopenhadze ogród - patio tworzy wielofunkcyjną przestrzeń zewnętrzną, intymny punkt spotkań towarzyskich mieszkańców, a jednocześnie element estetyczny, który można podziwiać z okien kuchennych, gdzie "dywan" ułożony z kostki brukowej staje się wizualnym doświadczeniem.

Dywan z kostki brukowej został wykorzystany jako motyw przewodni projektu, ponieważ nadaje osobisty i nastrojowy wyraz oraz sygnalizuje domową przytulność. Odniesienie do unikalnego wzoru znajduje się w wielu płaskorzeźbach i ornamentach widocznych na fasadach, a poprzez przetwarzanie ma swoją własną tożsamość. Donice z kwiatami, rośliny pnące i fontanna tworzą na podwórku niemal atmosferę południa, zachęcając do wyjścia na zewnątrz.

Prezentowany projekt to nie jest inwestycja wysokobudżetowa. Jest to dowód, że wystarczą odpowiednie chęci , umiejętność dogadania się i kompromisów aby na osiedlowym podwórku było pięknie i wygodnie. Przestrzeń wspólna jest rzeczywiście wspólna i spójna zarazem.

Ustawione na podwórku ławy piknikowe to nie jest droga inwestycja natomiast zapewni miejsce i do posiedzenia ale także od posiłku z sąsiadami lub gier zespołowych.

Czytany 301 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.