wtorek, 15 maj 2018 12:11

Niekonwencjonalne meble miejskie

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Niekonwencjonalne meble miejskie Niekonwencjonalne meble miejskie
W ramach Międzynarodowej wystawy ogrodniczej "IGA 2017" w Berlinie powstał pawilon wystawienniczy w formie ogrodu wykonanego z elementów rusztowań. Pawilon poswatał na terenie dawnej fabryki słodyczy Malzfabrik, obecnie obiektem przeznaczonym do organizacji imprez.

Projekt pawilonu wskazuje na dawne i obecne funkcje, wywołuje ciekawość, potrzebę poznania prawdziwej historii tego miejsca. Do konstrukcji zostały wykorzystane elementy z przeszłości przemysłowej tego miejsca mieszając się z elementami pracowitej teraźniejszości - wewnątrz dostępnej struktury znajdziemy: lejki, przenośniki spiralne i materiały, które ukazują piękno same w sobie. Częścią prezentowanych elementów jest duży blat wykonany z okładziny ściennej, nawierzchnia z używanych cegieł ale także całkiem współczesna cyfrowa instalacja tzw. Ogrodu IP, wyposażona w kamerę internetową i sterowanie nawadniające. Rusztowanie zostało tak pomalowane aby przywołać barwę charakterystyczną dla architektury fabryk budowanych z cegieł, zardzewiałą czerwień opuszczonych części maszyn, a także przypominać powłokę ochronną typu farba podkładowa Minia. Dlatego poza historyczną reprezentacją, w projekt wystawy zaangażowani są obecnie aktywni rzemieślnicy, twórcy i przedsiębiorcy. Fragmenty i kody kolorów opatrzone są etykietami z krótkimi, poetyckimi wyjaśnieniami, które w procesie eksploracji przez zwiedzającego łączą się w opowieść o fabryce.

W ten sposób możemy doświadczyć bardzo ciekawej konstrukcji będącej miejscem rekreacji, wypoczynku jednocześnie pełniącej funkcję muzeum.

W ramach pawilonu powstały bardzo oryginalne ławki z oparciem i bez, wykonane z elementów rusztowań

Zdjęcia, projekt - 100Landschaftsarchitektur
Czytany 739 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.