poniedziałek, 27 listopad 2017 09:05

Nowoczesne a zarazem inteligentne parki w Melbourne

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Nowoczesne a zarazem inteligentne parki w Melbourne Nowoczesne a zarazem inteligentne parki w Melbourne
W Melbourne wszelkie poindustrialne przestrzenie są rewitalizowane i uzdatniane do użytkowania mieszkańcom. Niezręczna trójkątna budowla Melbourne Docklands była jednym z ostatnich pasm nierozwiniętych terenów publicznych na obrzeżach składających się z szeregu zniszczonych budynków, placów i dziedzińców. Na terenie znajdowała się również stara gazownia, która skutecznie dzieliła teren na dwie części. Głównym celem projektu było połączeni, wzmacniając przestrzeń zieloną, modernizując istniejące elementy i tworząc nowe obszary działalności.

Niedawno ukończony park stanowi drugi etap projektu i składa się z wielofunkcyjnego boiska sportowego, stanowisk do ćwiczeń, stołów do ping-ponga, leżaków miejskich, ławek parkowych, ogrodów i zielonych otwartych przestrzeni. Wieczorem uwagę przyciągają podświetlenia ławek, siedzisk, a w dzień oryginalna konstrukcja miejskich stołów do ping ponga. Całość tworzy bardzo spójna kompozycje.

Od momentu otwarcia park tętni życiem i aktywnością zarówno w dzień, jak iw nocy. Rano miejscowi przychodzą ze swoimi psami, a biegacze zaliczają swoje treningi. W czasie przerwy obiadowej park jest zalewany pracownikami biurowymi, którzy jedzą lunch, ćwiczą, grają w ping ponga lub relaksują się na leżakach miejskich i trawnikach. W nocy na wielu kortach odbywają się mecze koszykówki, siatkówki i klubów piłkarskich, a także imprezy muzyczne. Projekt jest jednym z inteligentnych parków w Melbourne, które oferują bezpłatne stacje ładowania i telefonowania w całym obwodzie. W parku ukryte są również przyrządy pogodowe i gromadzące dane.

Projekt - Studio MALA
Zdjęcia - Lisbeth Grosmann
Czytany 894 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.