wtorek, 03 październik 2017 07:51

Parkowe ławki łukowe w otoczeniu drapaczy chmur

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Parkowe ławki łukowe w otoczeniu drapaczy chmur Parkowe ławki łukowe w otoczeniu drapaczy chmur
W ciągu ostatnich kilku lat na wschodnim skraju miasta Tel-Aviv powstała nowa dzielnica. Okolica "Zameret" powstała w ekstremalnej gęstości wieżowców, która obejmuje czternaście drapaczy chmur, małe centrum handlowe z sąsiednią wieżą biurową i przyszłą szkołę.

Park został obsadzony dużą różnorodnością rdzennych drzew leśnych oraz wyposażony w pagórki porośnięte trawą. Ta "zielona rzeka" łączy przejścia górne i podziemne prowadzące do każdego z czternastu wysokich budynków, które dają łącznie 1750 mieszkań. Zielona rzeka wzbogacona jest ekologicznymi fontannami, placami zabaw i rzeźbami w otoczeniu pergoli.

Ten miejski plac zabaw to głównie duża niecka wykonana z desek tarasowych, o gładkiej powierzchni, służąca jako skate park. Pergola działa jako pośrednik przeskalowania pomiędzy wysokimi wzniesieniami a chodnikami dla pieszych. Na północy i na południe względem parku, rozwinęły się dwa place, dodając miejskiego pierwiastka przestrzeni. Wokół jednego z pagórków utworzono długą ławkę łukową. Do jej konstrukcji użyto prostych desek jednak przy dużej skali tej ławki parkowej, przy promienistym ustawieniu nóg, deski wydają się mieć kształt łuku, co daje ciekawy efekt.

Zameret Park
Projekt, zdjęcia – temeland architectures
Czytany 1263 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.