piątek, 22 wrzesień 2017 14:57

Mała architektura w Bear Shewie

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Mała architektura w Bear Shewie Mała architektura w Bear Shewie
Nowy kampus uniwersytecki położony jest w samym sercu dzielnicy Alef w Beer Shewie. Planowane jest wzniesienie w kilku fazach budynków kampusu, które zostały zaprojektowane jako ciągły most unoszący się nad ziemią. U podnóża budynków planowany jest ogród składający się z kilku niezależnych placyków pełniących funkcje salonów zewnętrznych. Te przestrzenie o złamanej geometrii maja imitować typową słabą popękaną ziemię po deszczu.

Koncepcja rozwoju umożliwia ciągle zmieniający się krajobraz, w którym każdy salon ma inną funkcję i wygląd: sad, plac zabaw, strefa sportową, trawiaste pagórki, teren zainspirowany salą do medytacji.

W ramach realizacji powstała minimalistyczna a zarazem bardzo funkcjonalna przestrzeń. Betonowe zabezpieczenia skarp przedłużona tworzą c jednocześnie ławki, leżaki miejskie betonowe. Na innym palcu ustawiono łukowe ławki wykonane z prętów i równie minimalistyczne w formie kosze na śmieci. Całość wydaje się spójna kompozycyjnie i nadaje przestrzeni wrażenie ładu i porządku.

Zdjęcia i projekt: Temaland architects
Czytany 1014 razy Ostatnio zmieniany środa, 14 luty 2018 09:47

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.