środa, 07 sierpień 2019 12:42

Meble miejskie na placu zabaw

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Meble miejskie na placu zabaw Meble miejskie na placu zabaw
W Alfortville zaprojektowano plac zabaw opierając się na postrzeganiu dzieci w wieku do lat czterech. Postanowiono oddać dzieciom całą przestrzeń, tak aby miały jak najwięcej wolności. Wyzwaniem było zaoferowanie dzieciom przestrzeni, którą mogłyby odkrywać, przy jednoczesnym wykorzystaniu wielu zmysłów.

Na podstawie analiz i prac badawczych dotyczących rozwoju małego dziecka, a także jego postrzegania przestrzeni, zaprojektowano przestrzeń poświęconą wczesnemu dzieciństwu. Przestrzeń całkiem spora, o powierzchni prawie 1900 m2, została podzielona na podwyższone miejsce dla dorosłych oraz centralny obszar przeznaczony dla dzieci. Część przeznaczona dla dorosłych została wyposażona w odpowiednie ławki parkowe, fotele miejskie i kosze uliczne.

Cokolwiek w Polsce fotele uliczne są rzadko spotykane, a jak już to nie są zbyt popularne, jednak we Francji jest to modny mebel.

Rozmieszczenie ławek parkowych, koszy na śmieci wokół części wydzielonej dla dzieci a także na podwyższeniu, spełnia kilka funkcji, po pierwsze rodzice mają lepszy widok na ich pociechy ale także zapewniają, ze w części przeznaczonej dla dzieci, pociechy czują się bardziej swobodnie.

Przez wzgląd na bezpieczeństwo dzieci wszystkie ławki parkowej i kosze na śmieci maja obłe , łagodne kształty. Trzeba zwrócić uwagę, ze na przestrzeni palcu zabaw nie tylko zabawki powinny być zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie dzieci ale także meble miejskie, przeznaczone dla dorosłych.

Jest to jeden z największych placów zabaw przeznaczonych dla najmłodszych dzieci.

Źródło - www.espace-libre.fr
Zdjęcia - Julien Falsimagne

Czytany 1479 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 21 październik 2019 13:24

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.