wtorek, 03 lipiec 2012 13:44

Ławki i stoły z serii Low w Studentenwerk Dortmund

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W czerwcu tego roku (2012) mieliśmy możliwość współpracować z organizacją Studentenwerk Dortmund w celu dostarczenia ławek i stołów z serii Low na teren stołówek studenckich. Od razu pojawiło się pytanie co to za organizacja, czemu ona służy. Studentenwerk jest to niemiecki model opieki socjalno-bytowej studentów inaczej, po polsku można by było tę organizację nazwać Dział Spraw Studentów.

Studentenwerk jest instytucją użyteczności publicznej, samodzielną gospodarczo, której głównym zadaniem jest stworzenie odpowiednich warunków socjalno-bytowych dla studentów. To one zajmują się akademikami, finansowaniem stołówek, organizują opiekę nad dziećmi, a także reprezentują i troszczą się o wszelkie udogodnienia dla studentów. Zadaniem Działów Spraw Studenckich jest finansowe wspieranie studentów i umożliwienie im jak najlepszego dostępu do zasobów kultury. Do szczegółowych zadań Studentenwerku należą :

  • rozdział pomocy materialnej,
  • zarządzanie domami studenckimi, stołówkami i kafeteriami,
  • pomoc dla studentów z dziećmi,
  • doradztwo dla studentów niepełnosprawnych,
  • wspieranie kultury studenckiej.

Najważniejsza korzyścią takiego rozwiązania jest odciążenie uczelni, studentów, kadry od problemów nie mających nic wspólnego z nauka, czy badaniami, pozostawiając im jednak możliwość udziału w zarządzaniu tą jednostką. Dodatkowo Studentenwerk jako jednostka samodzielna gospodarczo ma możliwość zatrudnienia wykwalifikowanej kadry, niezwiązanej z działalnością edukacyjną a odpowiedniej do zarządzania domami studenckimi czy prowadzenia stołówek, to pozwala na zwiększenie efektywności ich pracy, działania.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z realizacji, montażu ławek i stołów Low na terenie stołówek studenckich. Proszę zwrócić uwagę, że nawet kolor drewna został dobrany tak, aby pasował do koloru elewacji. Pośrodku stołów Low został wycięty otwór, zabezpieczony blaszką ze stali nierdzewnej w celu późniejszego zamocowania parasola.


Dodatkowe informacje

Czytany 12203 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 wrzesień 2013 11:51

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.