piątek, 07 czerwiec 2019 13:39

W Birmingham pierwszy raz pojawiły się nowoczesne ławki miejskie. Od ponad wieku nic tam nie zmieniano, nie unowocześniano

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Długoterminowa strategia rozwoju jest kluczem do nowej tożsamości przestrzeni miejskiej Długoterminowa strategia rozwoju jest kluczem do nowej tożsamości przestrzeni miejskiej
Patel Taylor wraz z francuskim architektem krajobrazu Allainem Provostem, ukończyli Eastside City Park, pierwszy nowy park w Birmingham od 130 lat.

Park zapewnia 3,4 ha przestrzeni publicznej; jest to ważna część Wielkiego Planu Miejskiego, w samym sercu dzielnicy wypoczynkowej Eastside w Birmingham, gdzie ludzie mogą się zatrzymać, zrelaksować i cieszyć się kolorowym i aromatycznym krajobrazem. To właśnie ta przestrzeń relaksu jest zarówno punktem centralnym, jak i główną drogą do dzielnicy, która przyciągnie ludzi do Eastside, zwiększając dobrobyt gospodarczy tego obszaru i napędzając nowy rozwój. Na przestrzeń relaksu składa się wiele różnych mebli miejskich, wiele form ławek parkowych, ulicznych. Ustawiono stoły miejskie z krzesłami miejskimi dookoła. Dzięki czemu można poczuć się prawie jak w przydomowym ogrodzie. Wzdłuż alei ustawiono ławki parkowe, dzięki czemu można obserwować przechodniów, nawiązywać interakcje. Przy wodzie znalazło się miejsce dla leżaków miejskich, tak aby można było już się całkowicie oddać relaksowi.

Architekci wdrożyli śmiałą strategię sadzenia roślin, która pomaga definiować miejskie przestrzenie. Duże drzewa różnicują przestrzenie ale także zapewniają schronienie i osłonę, przed wiatrem, słońcem. Ta struktura jest wzmocniona przez sadzenie mniejszych roślin skali, o wystarczającej różnorodności, zapewniając wiele różnych form w całym parku, tworząc róznorodne doświadczanie parku, pełne odkryć i zachwytu.

Przekształcono położone w samym centrum miasta tereny poprzemysłowe w świetnie funkcjonujący publiczny park. Park jest dobrze zorganizowany pod kątem logistycznym, a jego struktura zapewnia dobre połączenia piesze z centrum miasta, oferując jednocześnie trasy rowerowe i liczne stojaki rowerowe, zmniejszając zależność od samochodów. Park został zaprojektowany z myślą o tym aby jego obecna forma przetrwała jak najdłużej, użyto wysokiej jakości, trwałych materiałów. Stanowi to punkt odniesienia dla jakości w Eastside i minimalizuje potencjalne przyszłe koszty.

Zdjęcia - Patel Taylor

Czytany 952 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 lipiec 2019 14:03

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.