poniedziałek, 27 maj 2019 12:00

Mała architektura, meble uliczne mają swoje cienie

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Długoterminowa strategia rozwoju jest kluczem do nowej tożsamości przestrzeni miejskiej Długoterminowa strategia rozwoju jest kluczem do nowej tożsamości przestrzeni miejskiej
Spacerując po Redwood City w Kalifornii, można mieć poczucie, że coś jest nie tak. Szczególnie jeżeli zwróci się uwagę na cienie. Można zauważyć, że się źle zachowują? Kwiaty wyrastają z cieni stojaków na rowery, skrzynki pocztowe zamieniają się w cieniste potwory, cień ławki parkowej to jakiś duch kota, a cieniste małpy kręcą się na szczycie parkometrów. Co się dzieje, możesz się zastanawiać?

Zanim zaczniesz biegać po wzgórzach, myśląc, że masz omamy, nie martw się, ponieważ są one dziełem Damona Belangera, grafika mieszkającego i pracującego w Zatoce San Francisco. Zlecono mu zainstalowanie 20 fałszywych cieni w centrum miasta Redwood City, aby wnieść więcej kreatywności do tego obszaru, a jak widać, na załączonych zdjęciach, udało mu się to zrobić znakomicie. „Cienie nadają regularnym przyziemnym przedmiotom, meblom ulicznym takim jak ławki parkowe, kosze uliczne czy stojaki rowerowe, żywego ducha, dzięki czemu ludzie mogą się trochę zabawić w codziennym życiu”, mówi artysta, który robi je, kredując szablony na chodniku, a następnie malując je na ciemno.

Więcej informacji znajdziecie: Damon Belanger | Instagram | designyoutrust

Czytany 914 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 lipiec 2019 12:30

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.