czwartek, 19 grudzień 2013 10:14

Meble miejskie według Oliviera Show z Hamburga

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Chcąc zwrócić uwagę na komercjalizację przestrzeni publicznej Olivier Show z Hamburga w Niemczech wykonał bardzo wygodne oraz przystępne pod względem ceny siedziska dla swoich rodaków.

Różne elementy przestrzeni publicznej owinął on żółtymi rurami odpływowymi tak aby mogły się stać meblami miejskimi. Rury natomiast zabezpieczył, złączył on zaciskowymi spinkami plastikowymi. W ten sposób przy pomocy drzewa i słupa informacyjnego powstała ławeczka przystankowa, a stojaki rowerowe zostały przekształcone w leżak. Interwencjonizm i eksperymentalne podejście jest dla mnie ważniejsze niż poszukiwanie "idealnego " produktu - Oliver Show.

Seria Street Furniture jest to rodzaj narzędzia służącego uprawianiu koncepcji projektu, którego celem jest realizowanie zamian w sposób jak najprostszy, tani, bezwysiłkowy. Ma to być szybka, skuteczna reakcja na prawdziwe potrzeby mieszkańców. Kolor żółty jest tutaj symbolem odkomercjalizowania przestrzeni miejskiej. Ich miejsce ma być w mieście a nie w goooglu. Te siedziska, ławki nie są ładne, wyglądają jak tymczasowa instalacja. "Out of Place" Goggles.


Czytany 3848 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 19 grudzień 2013 10:27

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.