Ścieżka dla pieszych stanowi element konstrukcyjny, który łączy różne elementy parku. Na tej ścieżce organizowane są zajęcia i miejsca spotkań, a szereg stopniowanych murków oporowych, oddzielających ścieżkę od zieleni, wzmacnia tę oś przez park, zapewniając miejsca siedzące na różnych wysokościach. W ten sposób murki pełnią funkcje ławek parkowych, szkolnych.
Subtelny, ale drobiazgowy, szczegółowy design zapewnia funkcjonalność przestrzeni zaprojektowanej pod kątem trwałości. Materiały jakich użyto to betonu, stal malowana proszkowo, drewno i naturalna roślinność. Naturalne kolory tych materiałów i kontekst stanowią podstawę palety barw, podczas gdy stal ma białe wykończenie na wysokich elementach małej architektury i odcienie niebieskiego / mięty na niskich elementach mebli miejskich takich jak np. kosze, ławki parkowe i stojaki rowerowe.
Plac ma niewielkie nachylenie w kierunku ogrodu deszczowego o powierzchni 230 m2, który zbiera wody powierzchniowe w celu ich filtracji do ziemi. Istniejące drzewa, trawnik i ogród deszczowy nadają tej miejskiej przestrzeni bujny wyraz.
W celu stworzenia przestrzeni integracyjnej, postawiono pergolę z przeszklonym dachem, która jest w stanie pomieścić całą klasę. Pod pergolą ustawiono stoły piknikowe wraz z ławami, pozwalające na przeprowadzanie lekcji na świeżym powietrzu w godzinach szkolnych, a poza godzinami szkolnymi umożliwiają na integrację okolicznych mieszkańców.
Stoły piknikowe to niezbyt popularny meble w przestrzeni miejskiej, jest on bardzo niedoceniany a bardzo przydatny. Stoły piknikowe zapewniają komfortowe stanowisko do nauki i posiłków na świeżym powietrzu.
Kolejną ważną atrakcją w parku jest skatepark, zaprojektowany specjalnie dla początkujących na wszelkiego rodzaju kołach.
Projekt i zdjęcia - Asplan Viak