czwartek, 17 październik 2019 14:59

Meble miejskie wokół budynków biurowych

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Meble miejskie wokół budynków biurowych Meble miejskie wokół budynków biurowych
W tym projekcie architektura i krajobraz łączą się, tworząc wyrazistą całość; krajobraz parku staje się częścią środowiska pracy, podczas gdy środowisko pracy otwiera się na park. Amorficzny, trochę bezkształtny układ charakteryzuje zewnętrzną część budynków i tworzy wiele indywidualnych przestrzeni. Swobodne i pofalowane kształty definiują wspólny projekt budynku i krajobrazu od poziomu koncepcji do detalu.

Dzielnica miasta „Arabellapark” jest częścią dzielnicy „Bogenhausen” w Monachium, która charakteryzuje się samotnymi budynkami biurowymi i mieszkalnymi z lat 70. i 80. XX wieku, a także intensywną zielenią tego terenu. Od wstępnej koncepcji zgłoszenia do konkursu na nowy biurowiec Arabeska, aż po realizację, nad ogólną zasadą „Working in Nature” kierował projektem. kształt budynku biurowego Arabeska wyróżnia się z heterogenicznego kontekstu architektonicznego w dzielnicy tej miasta i integruje się z otaczającym parkiem miejskim dzięki projektowi krajobrazu. Swobodnie ukształtowany budynek biurowy z oddzielnie ustawioną wieżą mieszkalną i żłobkiem znajduje się z dala od granic nieruchomości i wokół wartej zachowania populacji drzew.

Otoczenie wokół biurowca ma charakter publiczny, zaprojektowano wiele ławek miejskich, donic, pozwalających na komfortowe korzystanie z przestrzeni. Zarówno donice jak i ławki miejskie sowim falistym kształtem naturalnie wpisują się w krajobraz. Wokół istniejącego drzewa wybudowano podest, który pełni funkcję osłony drzewa oraz siedziska, ławki parkowej. Zapewniono też miejsce do zabaw dla dzieci ze zjeżdżalnią i miękką nawierzchnią.

Projket i zdjęcia - Glück Landschaftsarchitektur

Czytany 1840 razy Ostatnio zmieniany piątek, 27 grudzień 2019 16:25

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.