piątek, 24 luty 2017 14:41

Tymczasowe instalacje mebli miejskich na placu przy Parlamencie Europejskim w Brukseli

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zespół: City3 + Atelier Starzak Strebicki + Laura Muyldermans opracowało i wdrożyło w Brukseli projekt o nazwie Konstelacje składający się ze 100 krzeseł, 10 stołów i 50 roślin zasadzonych w poprzemysłowych beczkach metalowych, które miały być ustawiane i testowane w różnych konfiguracjach.

Od lipca 2016 do sierpnia 2017 roku, projekt Konstelacje zbada wykorzystanie mebli w różnych częściach Esplanade oraz będzie obserwować i badać różne sposoby w jakich społeczeństwo współgra z meblami i jego otoczeniem. Plac Esplanande Solidarność 1980 z Simone Veil w środku łączy nie tylko budynki Placu Luksemburg i dworca kolejowego Bruxelles-Luxembourg, ale również angażuje się w charakterze metropolitalnym wokół przestrzeni Parlamentu Europejskiego.

Projekt "Konstelacje" ma na celu ożywić plac i stworzyć przyjazną przestrzeń publiczną, gdzie można poczytać książkę, zjeść kanapkę lub po prostu spędzić trochę czasu. Architekci opracowali tymczasowe aranżacje mebli miejskich i zieleni badając jednocześnie (w okresie: maj 2016 - sierpień 2017) ciągłe interakcje między różnymi typami użytkowników tej przestrzeni. Stworzono liczne scenariusze aranżacji mebli : w grupach, w kręgach i w linii. Jest to świetny sposób aby sprawdzić jaki układ, konfiguracja mebli miejskich jest najbardziej korzystny i potrzebny w danym miejscu. Jaka konfiguracja ławek miejskich, stołów piknikowych i donic uliczny wpłynie na jak najbardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni.

Zdjęcia - Julie Guiches © European Union 2016

Czytany 1196 razy Ostatnio zmieniany piątek, 24 luty 2017 14:56

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.