środa, 14 sierpień 2013 08:06

Ławki współtworzące rzeźbę

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jak zwykle moim przewodnim tematem są ławki, ławki parkowe, ławki miejskie, ławki na skwerach, ławki na placach miejskich.
Plac przed budynkiem Perfomin Arts Center został przebudowany za pomocą rzeźbiarza i performera Vita Acconciego, przemienił on przestrzeń wystawienniczą w miejsce spotkań, a stało się to za pośrednictwem bardzo ciekawego obiektu i równie ciekawych siedzisk.
Na placu postawiono potężną konstrukcję ze stali nierdzewnej, która tworzy zadaszenie jak i porządkuje przestrzeń dla pieszych. Ta konstrukcja to coś w rodzaju trzech kolumn tworzących wielką rzeźbą przypominającą przeciętego na pół mrówkojada. Na cały metalowy obiekt naciągnięto stalową strukturę rozszerzającą się u podnóża, tworząc ławkę. Łuki każdej z kolumn prowadzą do wnętrz, w których zamontowano ławki okrągłe. Jedna kolumna oferuje ławkę z dwunastoma miejscami do siedzenia, druga ma aż 30 miejsc do siedzenia. 
Bardzo upraszczając dano ludziom temat czyli rzeźbę i miejsce, ławki, siedziska gdzie można je spokojnie kontemplować. Dynamicznie wyglądająca konstrukcja metalowa musiała być nie lada wyzwaniem inżynieryjnym ale było warto.
Czytany 2464 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.