środa, 18 październik 2017 08:09

Chińska ławka parkowa - mała architektura ludowa

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Chińska ławka parkowa - mała architektura ludowa Chińska ławka parkowa - mała architektura ludowa
Ława Ludowa jest to rodzaj mebla publicznego do którego budowy wykorzystuje się odzyskane drewno z parków narodowych w Singapurze.

Inspiracja dla konstrukcji były nauki konfucjanizmu na temat poprawy siebie. Ławka opiera się na chińskim znaku "人", znaczącym człowieka rozumnego sugerującym aby ludzie siedzieli w pozycji półleżącej, z nogami wyciągniętymi przed siebie, aby odpocząć i zastanowić się nad i sobą.

Pierwsza część znaku stanowi cześć ławki służącą do siedzenia, podczas gdy druga zapewnia podporę konstrukcji. Forma ławki zapewnia wiele przestrzeni dla nóg wystarczającą aby odpoczęły swobodnie w pozycji pół horyzontalnej 3-4 osoby.

Projekt ławki powstał w ramach 30 LifeStories - to kampania publiczna zainicjowana przez Singapore Furniture Industries Council i przedstawiony w Singapurze Towarzystwu Rzeźby i Zarządowi Parków Narodowych. Trzydziestu projektantów i artystów zaproszono do wspólnego zaprojektowania mebli z drewna z padłych kłód ocalonych z parków i ogrodów narodowych w Singapurze.

Ławka została wystawiona podczas Singaplural 2014 w czasie weekendu projektowania w Singapurze.

Czytany 2297 razy Ostatnio zmieniany środa, 14 luty 2018 09:46

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.