środa, 14 październik 2015 07:58

Mała architektura na polskiej wsi

Napisał
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Żeby nie było, że cudze chwalimy, a swego nie znamy, to dzisiaj przedstawimy realizację małej architektury w Górze Puławskiej.
Władze lokalne postanowiły przekształcić niezabudowany kawałek ziemi w centrum Góry Puławskiej w przestrzeń służącą rekreacji i miejscu spotkań dla mieszkańców wsi. Zamiarem projektantów było stworzenie nowego placu, który byłby charakterystyczny dla jego użytkowników i im służył na wiele możliwych sposobów. Kilka różnych stref zostało zaprojektowane, z przeznaczeniem zarówno do relaksu, jak i w celach rekreacyjnych.

Jest to otwarta przestrzeń z licznymi ławkami, przeznaczona na spotkania kameralne jak i imprezy plenerowe. Powstały również pergole z postawionymi pod nimi stołami i ławami oraz stołkami miejskimi przeznaczonymi dla mieszkańców głównie do integracji. Na końcu postawiono duże ławki miejskie, tak aby można byłousiąść i spędzić czas w większych grupach.
Oświetlenie zostało zaprojektowane w postaci wysokich, smukłych latarni i lamp umieszczonych w podłożu. Cała przestrzeń została wyposażona w stojaki na rowery oraz tablice informacyjne. Elementy małej architektury takie jak pergole, ławki, latarnie i kosze uliczne zostały wykonane ze stali Corten. Ławki pomalowane zostały na jasny dębowy kolor.

Cały projekt został jeszcze uzupełniony zielenią. Liczne brzozy i kolorowe krzewy posadzono po obu stronach osi centralnej. Nasyp nad rynkiem został również pokryty ozdobną roślinnością, tworzącą kolorowe paski.
Przestrzeń znajduje się poniżej ulicy Radomskiej, która zapewni izolację od ruchliwej trasy.
Zdjęcia: S. Zajaczkowski
Czytany 3488 razy Ostatnio zmieniany środa, 14 październik 2015 08:20

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.