Inspiracje w Małej Architekturze

piątek, 03 czerwiec 2016 13:41

Latająca ławka prosto z Japonii

Napisał

Ta latająca ławka została zaprojektowana przez japońskie studio h220430 i wydaje się być podtrzymywana przez kiści latających balonów, na obu jej końcach.

Artystka Izabela Bołoz stworzyła modułowe meble miejskie. Ławki wykonane zostały z identycznych szczebli, pomiędzy szczeblami sa odpowiednie przerwy pozwalające poszczególnym elementom zachodzić na siebie. Dzięki temu zabiegowi ławki można ustawiać ze sobą w dowolnej konfiguracji.
piątek, 20 maj 2016 11:21

Mała architektura w porcie morskim

Napisał
W Holandii w mieście Deventer zrewitalizowano stary port. Port miał być tak przeprojektowany aby powstała ogólnodostępna przestrzeń publiczna.
poniedziałek, 18 kwiecień 2016 08:52

Skwer miejski jako Ogród Pamięci

Napisał

Dobrze zaprojektowana przestrzeń miejska to może być tylko mały skwer ale może mieć ogromny wpływ na życie okolicznych mieszkańców. Dobrze zaprojektowana przestrzeń miejska to też nie jest tylko domena dużych miast.

wtorek, 12 kwiecień 2016 08:50

Pasywny budynek szkolny w Oslo

Napisał

W Norwegi stojaki rowerowe montuje się na trawie.

piątek, 08 kwiecień 2016 08:05

Meble uliczne w Boblingen

Napisał

Kolejna ulica wyłączona z ruchu samochodowego, a w pełni udostępniona dla ruchu pieszego. W Böblingen w Niemczech w wyniku konsultacji społecznych przebudowano kompletnie ulice łącząca dworzec kolejowy z centrum handlowym.

środa, 30 marzec 2016 06:34

Park ławek żaglówek

Napisał

LesAteliers Guyon zaprojektował grupę ławek, które znajdują się wzdłuż brzegu Rzeki Świętego Wawrzyńca w mieście Verchères w Kanadzie, tak powstał park żaglówek. Felix Guyon po przeprowadzce pod Montreal do Verchères, został poproszony o stworzenie pomnika ku czci założycieli miasta 1670 roku. W tamtych czasach głównym środkiem transportu były statki napędzane poprzez wodę i wiatr, to zainspirowało projektanta.

poniedziałek, 22 luty 2016 10:34

Pozytywna przestrzeń miejska – Izrael Plac w Kopenhadze

Napisał
Plac Izraela jest umieszczony w górnej części zabytkowych murów obronnych Kopenhagi. W 1970 roku wybudowano tu największy parking podziemny w północnej części Europy. Niestety tworząc podziemny parking nie zadbano o jego część wierzchnią. Plac był nieestetyczny i nie zachęcał do żadnych działalności. Postanowiono to zmienić.
piątek, 12 luty 2016 09:33

Rewitalizacja obszarów postindustrialnych w Danii

Napisał

Architekci z grupy POLYFORM wzięli udział w rewitalizacji starego obszaru kolejowego w mieście Aalborg w Danii, na terenie nowej dzielnicy Godsbane Arealet. Przemysłowa historia miejsca była centralnym punktem projektu. POLYFORM zmienił Dawne konstrukcje, szyny kolejowe, tory zostały odkryte i wkomponowane w otoczenie.