Inspiracje w Małej Architekturze

poniedziałek, 23 listopad 2015 08:36

Mała architektura pod Paryżem

Napisał
W Nantree pod Paryżem powstał park Le Parc du Chemin de l'Ile Park znajduje się powyżej poziomu Sekwany i wykorzystuje wodę z rzeki do jego nawadniania. Woda jest doprowadzana na teren parku przy użyciu śruby Archimedesa, wykorzystując siłę grawitacji.
środa, 18 listopad 2015 08:23

Przestrzeń publiczna w Allborg

Napisał
W Dani w mieście Allaborg zrewitalizowano nabrzeże łącząc średniowieczne centrum miasta z sąsiednim fiordem, który wcześniej był trudno dostępny dla obywateli ze względu na swój przemysłowy charakter i związane z tym duże natężenie ruchu.
piątek, 30 październik 2015 13:58

Inspirujący przykład małej architektury z Sydney

Napisał
Kolejny raz Sydney inspiruje. Przy okazji otwarcia The Goods Line, nowej przestrzeni publicznej obejmującej zrewitalizowane tereny po starej, nieużywanej linii kolejowej, podobnie jak High Line w Nowym Jorku.
środa, 14 październik 2015 07:58

Mała architektura na polskiej wsi

Napisał
Żeby nie było, że cudze chwalimy, a swego nie znamy, to dzisiaj przedstawimy realizację małej architektury w Górze Puławskiej.
poniedziałek, 05 październik 2015 07:20

Ergonomiczny stojak na rowery Atena

Napisał

Coraz więcej osób przesiada się z autobusów, samochodów osobowych na rowery. Intensyfikacja ruchu rowerowego wymaga modernizacji infrastruktury rowerowej. Trzeba stworzyć ścieżki, pasy dla rowerów oraz nowe miejsca postojowe.

Na terenie byłych obiektów wojskowych w Niemczech w Landau postanowiono stworzyć osiedle mieszkaniowe. W celu uatrakcyjnienia przestrzenia w centrum dawnych koszar stworzono zieloną przestrzeń mająca w przyszłości być szkieletem architektonicznym na którym będzie opierała cała koncepcja przestrzeni Projekt ściśle nawiązywał do lokalizacji i historii miejsca.

Przez długi czas, plac Kungsbacka Torg działał głownie jako parking, a dla ruchu pieszego było przewidziane bardzo mało miejsca. Teraz plac został przekształcony z powrotem w miejsce spotkań dla mieszkańców miasta.
poniedziałek, 17 sierpień 2015 09:24

Przestrzeń publiczna, mała architektura pod i nad ziemią

Napisał

Wilhelmina Skwer znajduje się w centrum holenderskiego miasta Leeuwarden. Zespół architektów zieleni HOSPER został poproszony o przeprojektowanie placu oraz jego otoczenia.

piątek, 31 lipiec 2015 09:57

Mała architektura na kampusie w Sydney

Napisał

Projekt biura Aspekt Studios UTS Alumni Green w Sydney oferuje idealną zieloną przestrzeń stwarzającą dobre warunki do spotkać towarzyskich, nauki a także udziału w życiu kampusu. Poprzez zapewnienie odpowiedniej infrastruktury jak wiele rodzajów fantastycznych ławek miejskich, siedzisk, trapów stworzono wiele możliwości do jednoczenia się ludzi.

Strona 10 z 18