Inspiracje w Małej Architekturze

poniedziałek, 05 październik 2015 07:20

Ergonomiczny stojak na rowery Atena

Napisał

Coraz więcej osób przesiada się z autobusów, samochodów osobowych na rowery. Intensyfikacja ruchu rowerowego wymaga modernizacji infrastruktury rowerowej. Trzeba stworzyć ścieżki, pasy dla rowerów oraz nowe miejsca postojowe.

Na terenie byłych obiektów wojskowych w Niemczech w Landau postanowiono stworzyć osiedle mieszkaniowe. W celu uatrakcyjnienia przestrzenia w centrum dawnych koszar stworzono zieloną przestrzeń mająca w przyszłości być szkieletem architektonicznym na którym będzie opierała cała koncepcja przestrzeni Projekt ściśle nawiązywał do lokalizacji i historii miejsca.

Przez długi czas, plac Kungsbacka Torg działał głownie jako parking, a dla ruchu pieszego było przewidziane bardzo mało miejsca. Teraz plac został przekształcony z powrotem w miejsce spotkań dla mieszkańców miasta.
poniedziałek, 17 sierpień 2015 09:24

Przestrzeń publiczna, mała architektura pod i nad ziemią

Napisał

Wilhelmina Skwer znajduje się w centrum holenderskiego miasta Leeuwarden. Zespół architektów zieleni HOSPER został poproszony o przeprojektowanie placu oraz jego otoczenia.

piątek, 31 lipiec 2015 09:57

Mała architektura na kampusie w Sydney

Napisał

Projekt biura Aspekt Studios UTS Alumni Green w Sydney oferuje idealną zieloną przestrzeń stwarzającą dobre warunki do spotkać towarzyskich, nauki a także udziału w życiu kampusu. Poprzez zapewnienie odpowiedniej infrastruktury jak wiele rodzajów fantastycznych ławek miejskich, siedzisk, trapów stworzono wiele możliwości do jednoczenia się ludzi.

 O czym świadczy odporność drewna na warunki atmosferyczne? Jeżeli drewna, które narażone jest na działanie czynników atmosferycznych czyli głównie słońce i deszcz nie malujemy to takie drewno szybko ulega zszarzeniu, utlenieniu pod wpływem promieni UV oraz znacznemu spękaniu. Ten proces nie ma jednak znaczącego wpływu na cechy użytkowe drewna.

poniedziałek, 22 czerwiec 2015 07:51

Plac Praw Człowieka zaprojektowany przez Valentien + Valentien

Napisał

W Monachium znajduje się plac Praw Człowieka. Inspiracją do jego powstania była chęć stworzenia kameralnej enklawy dla publiczności. Posadzono drzewa iglaste, które rozmieszczono bardzo nieregularnie.

W ramach programu zrównoważonego rozwoju miasta grupa projektowa Hapa Collaborative i miasto Langley razem współpracowali aby ożywić ulicę McBurney Lane w przestrzeni społecznej. Ulica ta znajduje się w samym sercu miasta Langley.

W Berlinie powstał ciekawy park Gleisdreieck III zaprojektowany przez Atelier Loidl. Do rewitalizacji wykorzystano stare tereny kolejowe, nieużytki i dawny skład towarowy pomiędzy dzielnicami Kreuzberg i Schöneberg, aż do granic z Tempelhof. Roślinność nie została w ogóle tknięta, nadal rośnie sobie dziko.
Strona 10 z 18