Inspiracje w Małej Architekturze

Metclfe Park położony jest na nabrzeżu w handlowej dzielnicy Sydney Pyrmont, przylega bezpośrednio do portu. Istniejący park oferował jeden z najbardziej bezpośrednich widoków na Sydney ale nie oferował żadnej infrastruktury publicznej, poza szerokimi, otwartymi trawnikami, w związku z czym było to miejsce przejściowe, ludzie tylko przechodzili nie zatrzymywali się na dłużej, szli dalej.

Biuro Saunders Architecture zaprojektowało park przy granicy Norwegii ze Szwecja. Park Solberg Tower & Parks został zaprojektowany jako jedno z pierwszych miejsc, które podróżujący odwiedzi gdy wjedzie do Norwegii.

wtorek, 01 grudzień 2015 15:14

Pomarańczowe meble miejskie w Oslo

Napisał

Projekt „Plaża” to pierwszy etap wielostopniowej przebudowy dzielnicy Oslo zwanej Aker Brygge. Jest to część większego planu mającego na celu ożywienie postindustrialnego nabrzeża w Oslo tworząc na 12km długą, publicznie dostępną promenadę miasta, łącząc wschód i zachód.

Aby podnieść poziom kształcenia krajobraz uniwersytecki Uniwersytetu Monash został stworzony na nowo.
poniedziałek, 23 listopad 2015 08:36

Mała architektura pod Paryżem

Napisał
W Nantree pod Paryżem powstał park Le Parc du Chemin de l'Ile Park znajduje się powyżej poziomu Sekwany i wykorzystuje wodę z rzeki do jego nawadniania. Woda jest doprowadzana na teren parku przy użyciu śruby Archimedesa, wykorzystując siłę grawitacji.
środa, 18 listopad 2015 08:23

Przestrzeń publiczna w Allborg

Napisał
W Dani w mieście Allaborg zrewitalizowano nabrzeże łącząc średniowieczne centrum miasta z sąsiednim fiordem, który wcześniej był trudno dostępny dla obywateli ze względu na swój przemysłowy charakter i związane z tym duże natężenie ruchu.
piątek, 30 październik 2015 13:58

Inspirujący przykład małej architektury z Sydney

Napisał
Kolejny raz Sydney inspiruje. Przy okazji otwarcia The Goods Line, nowej przestrzeni publicznej obejmującej zrewitalizowane tereny po starej, nieużywanej linii kolejowej, podobnie jak High Line w Nowym Jorku.
środa, 14 październik 2015 07:58

Mała architektura na polskiej wsi

Napisał
Żeby nie było, że cudze chwalimy, a swego nie znamy, to dzisiaj przedstawimy realizację małej architektury w Górze Puławskiej.
poniedziałek, 05 październik 2015 07:20

Ergonomiczny stojak na rowery Atena

Napisał

Coraz więcej osób przesiada się z autobusów, samochodów osobowych na rowery. Intensyfikacja ruchu rowerowego wymaga modernizacji infrastruktury rowerowej. Trzeba stworzyć ścieżki, pasy dla rowerów oraz nowe miejsca postojowe.