Inspiracje w Małej Architekturze

W 2012 roku Wielki Park w Los Angeles został poddany rewitalizacji przez biuro architektury krajobrazu Rios Clementi Hale Studios. Stworzono bardzo charakterystyczną przestrzeń, będącą zaproszeniem zarówno dla mieszkańców miasta jak i dla jego gości. Inspiracją dla całego projektu była różnorodność ludzi mieszkających w regionie, zarówno bezpośrednio jak i pośrednio.

W Kalifornii w południowej części Los Angles, zwykły parking z widokiem na morze został przekształcony w otwartą przestrzeń publiczną, która została otwarta w 2010 roku i od tego czasu służy jako inspiracja do przeprojektowania przylegających przestrzeni.

Władze Miasta Poznania zapowiadają odnowienie urzędowego dziedzińca w niedługim czasie. Dziedziniec ma być bardziej zielony przyjazny zarówno dla mieszkańców jak i turystów.

poniedziałek, 28 listopad 2016 13:58

Miejski salon

Napisał

Prawie żaden projekt nie podzielił tak mieszkańców austriackiego Wiednia jak przebudowa ich ukochanej ulicy handlowej Mariahilferstrasse. W połowie ubiegłego wieku elegancki bulwar został przekształcony w pulsującą arterię miasta, pieszym pozostawiając niewiele przestrzeni. W kwietniu 2013 roku holenderskie biuro projektowania krajobrazu i urbanistyki Biuro B + B wraz z wiedeńskimi architektami orso.pitro wygrali konkurs na odnowienie Mariahilferstrasse.

City Park w Kerkrade został radykalnie odnowiony. Dziś działa jako atrakcyjny łącznik pomiędzy miastem a wsią.

czwartek, 10 listopad 2016 09:22

Unikalne stojaki rowerowe w Melbourne

Napisał

City of Stonnington południowo-wschodnia część aglomeracji Melbourne szukało twórczych i unikalnych rozwiązań w zakresie projektowania i produkcji mebli ulicznych na zlecenie, które miały być instalowane w istniejących już detalach dzielnicy handlowej Greville Street.

czwartek, 27 październik 2016 12:40

Piękne krzesła miejskie na placu Carme w Hiszpanii

Napisał

Przebudowa placu Carme w centrum katalońskiego miasta Manresa w strefie dla pieszych. Plac Carme powstał sto lat temu, w wyniku rozbiórki bloku mieszkalnego, posiada dużą różnicę wysokości pomiędzy dwiema ulicami. Różnica w wysokości pomiędzy dwoma bokami miała kąt nachylenia 13%. Pod koniec dwudziestego wieku plac został powiększony w wyniku rozbiórki północnej grupy budynków.

W ramach remontu Wildermettpark, Architekci Camponovo Baumgartner zaprojektowali kilka obiektów miejskich, które miały być używane w prywatnym wspólnym ogrodzie, związanym z zakładem opieki zdrowotnej.

środa, 05 październik 2016 10:54

Green Arena czyli żółte meble miejskie

Napisał

Włosi też mają swoje rewitalizacje, jednak jak to Włosi, muszą być trochę oryginalniejsi od reszty Europy. Czy wam się to podoba oceńcie sami. Projekt zakładał renowacja centralnej części rynku miasta Cavallino, znajdującego się nieopodal Wenecji i stworzenie ogrodu publicznego.